חברת אסם עצרה את שיווק תחליף החלב מטרנה בגלל חיידק הכרונובקטר

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

חברת אסם עצרו את קווי הייצור של מטרנה אחרי שנתגלה חיידק בשם כרונובקטר באחד מהמוצרים של החברה. הייצור צפוי להתחדש ככל הנראה בשבוע הבא. מוצרים חדשים לא יוצאים לנקודות המכירה בשלב זה. אך לא קיים מחסור

צילום מטרנה

מחברת מטרנה נמסר: "החברה מבקשת ליידע את הציבור כי צפוי חוסר במוצרי מהדרין שלב 1. זאת בשל בדיקה שגרתית במפעל בה בעקבות ממצאים מיקרובאליים שנמצאו לאחרונה, החורגים מהסטנדרט המקובל.

למען הסר ספק - כל מוצרי מטרנה הנמצאים בחנויות שווקו רק לאחר שכל הבדיקות הנדרשות נמצאו תקינות, לפי סטנדרטים לייצור מזון תינוקות.

הממצאים נתגלו הודות לבדיקות איכות וסטנדרטים קפדניים, עוד בטרם יציאת המוצרים משטח המפעל לחנויות. משרד הבריאות עודכן על ידי מטרנה באופן מיידי והחברה פועלת עימו בשיתוף פעולה מלא. אנו מתנצלים על אי הנוחות".

ממשרד הבריאות נמסר: "כי עם קבלת הדיווח מהחברה על הממצאים במוצרי תמ"ל שלב 1 בכשרות מהדרין של מטרנה, הגיעו גורמי המקצוע משירות המזון במשרד הבריאות על מנת לבצע בקרות ופעולות נוספות במטרה ולוודא שאכן לא הגיעו מוצרים שיש בהם סיכון לשווקים.

עוד, נמסר  כי "המשרד ממשיך לפקח ולוודא כל העת שעסקי מזון מממשים את אחריותם כלפי הצרכן לשמירה על בטיחות המזון במטרה להגן על בריאות הציבור"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה