הצטרפו לחיפושים אחר נעדר ניר דקל תושב קיבוץ אור הנר שנפל למים בקריסת העגורן

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

עובד חברת חשמל שהפעיל את העגורן, הוא ניר דקל בן 55 אב לשתי בנות ובן, תושב קיבוץ באור הנר עדיין לא אותר. בנו קורא לתושבי האזור לעזור בחיפושים
ילדיו מובילים את החיפושים אחריו, החברים הקימו חמ"ל ומבקשים סיוע: "יש הרבה עבודה על שטח גדול מאוד, צריך לסרוק את הים והחופים שוב ושוב"

צלם: יוסי וייס, חברת החשמל.

יומיים אחרי קריסת העגורן ליד מסוע הפחם בתחנת הכוח רוטנברג של חברת החשמל, מתברר כי אחד הנעדרים הוא ניר  תושב קיבוץ אור הנר שבמועצה האזורית שער הנגב, כעת בנו ניצן יוצא בבקשה לעזרת הציבור לסייע בחיפושים אחר אביו. 

תוכלו להשתבץ לסיורים להיום  החל מ15:30

להצטרפות לחיפושים לחצו כאן :

העגורן קרס אתמול בשעות הערב המאוחרות. המשטרה, שהקימה במקום חפ"ק אחוד יחד עם כלל הגופים לניהול האירוע, מסרה כי על העגורן היו שני בני אדם שנפלו למים, ואחד מהם חולץ. כפי הנראה מדובר בצבי מאשדוד, אשר פונה כאמור לברזילי כשמצבו מוגדר בינוני.

במהלך הלילה עלה החשש כי גם אדם נוסף, דייג, שהה במקום בזמן המקרה. הקשר עמו נותק, ולכן העריכה המשטרה כי יש שני נעדרים - הדייג ועובד חברת חשמל שהיה על העגורן. הכוחות מבצעים אחריהם חיפושים נרחבים, תוך שימוש בצוללים ובאמצעים אחרים, וקיים חשש כבד לחייהם.

דוד מזרחי, מנהל תחנת הכוח, אמר מוקדם יותר היום: "אנחנו מתקדמים בחיפוש באזור הקריסה של הגשר, שנמצא שניים-שלושה ק"מ מהחוף, והפעילות נעשית גם מעל פני המים וגם מתחת לפני המים".

צלם: יוסי וייס, חברת החשמל

לדבריו, "מוקדם מאוד לקבוע מה היו הגורמים, אני חושב שזה גם לא יהיה אחראי מצדי לומר דברים כאלה. אבל לראייה עברנו כאן מזגי אוויר קיצוניים, גם סופת ברברה האחרונה - אנחנו יודעים להתמודד עם מזג אוויר קיצוני. במקרה הספציפי יש כאן אירוע חריג במיוחד שאנחנו מנסים ללמוד אותו, יש לנו את הכלים לבחון ולנתח את האירוע הזה כדי ללמוד מה היה פה בדיוק. כרגע זה מוקדם מדי לומר".

מחברת החשמל נמסר: "צוותים של חברת החשמל בשיתוף כוחות חיל הים, היחידה הלאומית לחילוצים מיוחדים (להב״ה) ומשטרת ישראל ממשיכים בסריקות לחילוץ שני הנעדרים. יחידת הרווחה של חברת החשמל בקשר הדוק עם משפחות הנעדרים ותומכת בהן".

מהמשטרה נמסר: "כוחות המשטרה יחד עם כוחות צה''ל, כב"ה וחברת החשמל, פעלו לאורך הלילה במאמצים לאיתור וחילוץ הנעדרים שככל הנראה נפלו למים בזמן קריסת העגורן, וחילצו כאמור אדם אחד במצב קל. במהלך הלילה עלה החשש לאדם נוסף (דייג) ששהה במקום בזמן המקרה, והקשר עמו נותק, ועל כן הערכת המשטרה הנה שישנם כרגע 2 נעדרים נוספים שהכוחות מבצעים אחריהם חיפושים נרחבים תוך שימוש ביחידות צוללנים ואמצעים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה