טרור הבלונים: שריפות בין יישובי הדרוםשישה מוקדי שריפות בין יישובי הדרום, הבוקר פרצה שריפה בקיבוץ נחל עוז , בלון תבערה אותר בניר משה .לאחריה פרצה שריפה בקיבוץ ארז, ובשעות הצהריים פרצה שריפה באזור קיבוץ כיסופים שבמועצה האזורית אשכול. נבדק חשד שהשריפות פרצו כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה. צוותי כבאות והצלה פועלים במקום לכיבוי השריפות

בלון נפץ

פורום ראשי הרשויות עוטף עזה ושדרות נמסר" תופעת בלוני התבערה ובלוני הנפץ שחזרה לחיינו, ממחישה את המחיר הכבד שמשלמים תושבי עוטף עזה ושדרות, בהעדר פיתרון לעימות עם ארגוני הטרור בעזה. השגרה שלנו מופרת שוב ושוב, על ידי פיצוצים מחרישי אוזניים, שריפות וירי רקטי על בסיס קבוע ומתמשך. כל אלו, בעיצומו של משבר בריאותי וכלכלי, שגם הוא נותן את אותותיו באזור. דין בלון נפץ, כדין רקטה. דין הפרחות של בלונים, כדין הסלמה בטחונית. אנו דורשים מממשלת ישראל לשים את המחלוקות בצד ולהעמיד מענה בטחוני קבוע לעשרות אלפי תושבי עוטף עזה ושדרות".

קיבוץ ארז דוברות שער הנגב

דוברות כבאות והצלה לישראל מחוז דרום:" צוותי כיבוי יחד עם צוותי קק"ל ורט"ג בסיוע גרורי צה"ל פעלו היום ב -4 מוקדי שריפות באזור מועצה אזורית אשכול. חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבע כי השריפות נגרמו מבלוני תבערה. שריפה נוספת שפרצה באזור מועצה אזורית חוף אשקלון נגרמה מהצתה. "

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה