יו"ר ועדת הכספים דורש תוכנית להסדרת תשלום פיצויים למסעדנים ולבעלי אולמות וגני אירועים בעוטף עזהיו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני, הורה לרשות המסים להציג לוועדה בתוך שבוע תוכנית להסדרת תשלום פיצויים למסעדנים ולבעלי אולמות וגני אירועים בעוטף עזה שניזוקו במהלך סבבי הלחימה התכופים בדרום.

העברת כספים

בדיון השתתפו מסעדנים ובעלי אולמות וגני אירועים בדרום, שחלקם ספגנו בשנים האחרונות נזקים של מיליוני שקלים בעקבות סבבי הלחימה התכופים ברצועה.

אביב שזירי, שמנהל גן אירועים ליד שדרות, אמר: "עד כה עברנו 12 סבבי לחימה שהם לא מלחמה ולא מבצע צבאי, ונאלצתי לבטל חתונות ואירועים בעקבות הנחיות מידיות של פיקוד העורף שאוסרות התקהלויות מחשש לירי רקטות. בו במקום חתונות ואירועים מועברים למרכז הארץ, אך כמויות של אוכל, שאנחנו מכינים לקראת אותן שמחות, נזרקות לפח, ואף אחד לא מפצה אותי על ההפסדים האלה".

ניר שוחט, שמייצג  את המסעדנים מיישובי עוטף עזה אמר "עד שהרשויות יגבשו תקנות בנושא, אנחנו נגיע לפשיטת רגל. אתם אומרים לנו כל הזמן לחכות, שדנים על הנושא ובוחנים אותו, אבל בינתיים ארגוני הטרור בעזה לא מחכים, והם יורים עלינו. אתם חברי הכנסת מסכימים ומזדהים איתנו כל הזמן, אבל בקצה יש אפס מעשים".

יו"ר ועדת הכספים הזהיר כי אם הרשות ואגף התקציבים באוצר לא יציגו תוכנית להסדר תשלום פיצויים למסעדנים ולבעלי אולמות וגני אירועים בעוטף עזה, הוועדה תקדם חקיקה מיוחדת בנושא

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה