כך יפעלו מכוני הרישוי מבחני הנהיגה והטסטים בסגר השלישי

$(function(){setImageBanner('ed807e7f-aaea-49e6-b546-c68e038af78e','/dyncontent/2024/3/5/41773466-f239-43b5-82a3-056fff30e22a.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

בעקבות החלטת הממשלה מבחני הנהיגה המעשיים והעיוניים לא יתקיימו עד לסוף הסגר, במסגרת התקנות החדשות: קורסי נהיגה מונעת ורענון נהיגה לא יתקיימו עד הודעה חדשה, סניפי הרישוי ימשיכו לפעול במתכונת של הזמנת תור טלפוני, מכוני הרישוי והמוסכים יפעלו כרגיל.

מכון רישוי - ארכיון

משרד התחבורה מודיע כי החל מהיום (יום ראשון) בשעה 17:00, יבוטלו כל מבחני הנהיגה העיוניים ("תיאוריה") והמעשיים ("טסטים"), עד ל-24 בינואר 2021. בתקופת הסגר לא יתקיימו גם שיעורי נהיגה לתלמידים.

תלמידי הנהיגה שבחינתם בוטלה בעקבות הסגר, קיבלו הודעת SMS על הביטול והם ידרשו לקבוע מועד חלופי לבחינה. תלמידים אלה פטורים מתשלום אגרה עבור הבחינה הנוספת. סניפי הרישוי בכל ברחבי הארץ ימשיכו לפעול במתכונת של זימון תור טלפוני, ללא קבלת קהל, כפי שהונהג בחודשים האחרונים.

נהגים הנדרשים לקבל שירות במשרד הרישוי, יכולים להזמין תור טלפוני מראש, באמצעות אפליקציית MY VISIT, באתר משרד התחבורה או במוקד הטלפוני, ולקבל את השירות בטלפון באמצעות שיחה יזומה, במועד ובזמן שקבעו.

בין השירותים שניתן יהיה לקבל באמצעות הטלפון: חידוש רישיון רכב, מידע בנוגע לקורסי חובה, צווי ירושה, הפקדת כלי רכב, הפקדת רישיון נהיגה בגין פסילה, מידע אודות רישיון, העברת בעלות במקרים חריגים ומגוון פעולות נוספות. הנפקת רישיונות נהיגה קבועים (מפלסטיק), לאחר תשלום האגרה, תמשיך כסדרה.

נהגים שרישיונם נפסל בגין צבירת נקודות יוכלו לבצע את הליך טיעון הטענות באמצעות התור הטלפוני. במידה ויקבע תאריך לתחילת הפסילה, הנהג יוכל להפקיד את רישיון הנהיגה באופן מידי, באמצעות הצהרת הפקדה באתר משרד התחבורה, תוך העברת ההצהרה לרשות הרישוי באמצעות הדואר האלקטרוני ולהתחיל את מניין ספירת הימים.

ניתן לבצע את מרבית פעולות הרישוי, באתר האינטרנט של המשרד, בעמדות השירות האוטומטיות (רשיומט), בסניפי דואר ישראל, וכן במוקד בטלפוני של משרד התחבורה ( 5678*) שימשיך לפעול בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 08:00 בבוקר ל-19:00 בערב.

קורסי נהיגה מונעת ורענון נהיגה לא יתקיימו עד להודעה חדשה. יצויין כי שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב, חתמה על תקנה הדוחה את התליית הרישיונות של נהגים המחויבים בקורסי נהיגה, עד לסוף שנת 2021.

לפיכך, נהגים שחויבו בביצוע קורסי חובה, החל מחודש מרץ 2020 ולא יכולים לבצע את הקורסים בשל מגבלות הסגר, יוכלו להמשיך ולנהוג עד לסוף שנת 2021.

לתשומת לב הנהגים ותלמידי הנהיגה, חלק מתחנות הצילום למבקשי רישיונות נהיגה ממשיכות לפעול כרגיל, תוך שמירה על כל הנחיות משרד הבריאות.

הציבור נדרש להתעדכן ישירות מול כל מפעיל של תחנת הצילום, על שעות הפעילות של התחנה, טרם הגעתו למקום. מכוני הרישוי והמוסכים ימשיכו לפעול כרגיל, בכפוף לתקנות ולהנחיות משרד הבריאות.

נהגי רכב פרטי הנדרשים לבצע מבחן רישוי שנתי לרכבם, יכולים להתעדכן ישירות מול מכון הרישוי בדבר שעות ואופן ההגעה. רשות הרישוי תמשיך לבצע בחינות מעשיות לטרקטורים, מכונה ניידת, מלגזות, אמבולנסים, רכבי ביטחון, משאיות ואוטובוסים.

אגף פיקוח ובקרת רכב יפקח על חברות הובלה ואוטובוסים בחברות פרטיות ובתחבורה הציבורית, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול.

אגף המטענים ימשיך להנפיק אישורים ורישיונות מוביל וייתן מענה במיילים בלבד. רישיונות שיט. בשל ההגבלות, החל ממועד כניסת הסגר לתוקף, לא יתקיימו בחינות עיוניות ומעשיות להסמכת משיטים, ולא תתקיים קבלת קהל במשרדי רשות הספנות והנמלים 

טסט לרכב קורונה 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה