כתב אישום פרשת האונס שמות המואשמים הותר לפרסוםהבוקר הוגש כתב אישום נגד המעורבים בפרשת האונס באילת, שמות המואשמים הותר לפרסום: איסי רפאילוב ואיליזיר מאירוב, בני 27 מחדרה, השניים הנוספים המואשמים באונס בנסיבות מחמירות הם שני אחים תאומים בני 17, תושבי המועצה האזורית לכיש. שאר הנאשמים - אושר שלמה בן 19 ממושב בדרום ושישה קטינים מהמועצה האזורית לכיש - הועמדו לדין על סיוע לאינוס, מעשים מגונים ואי-מניעת פשע, בהתאם לחלקם באונס.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה  לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד 11 נאשמים, מתוכם 3 בגירים ו-8 קטינים, המייחס לכל אחד לפי חלקו עבירות של אינוס בנסיבות מחמירות, סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים, אי מניעת פשע, פגיעה בפרטיות ועוד.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רותם יוחנני-הר ציון, הנאשמים , איליזיר מאירוב (27) ואיסי רפאילוב (28) מחדרה, והנאשמים  אחים תאומים בני ה- 17 מהיישוב בדרום הארץ, ביצעו עבירות של אינוס בנסיבות מחמירות כלפי קטינה בת כ- 16 בבית המלון "הים האדום" באילת, שלא בהסכמתה החופשית, תוך ניצול מצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, ובהיותם בחבורה.

הנאשמים באונס

יתר הנאשמים, אושר שלמה (19) מיישוב במועצה האזורית לכיש ו-6 קטינים נוספים, ביצעו כל אחד לפי חלקו עבירות של סיוע לאינוס ועבירות של מעשים מגונים, בכך שחלקם נכחו בעת ביצוע מעשי האינוס וסייעו לו בעצם נוכחותם, צחקו והתבוננו במתרחש ובכך אפשרו והקלו על ביצוע מעשי האינוס, וכן אחרים שהתבוננו בקטינה ששכבה ערומה על המיטה וזאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני ומבלי שעשו דבר על מנת לעצור את מעשי האינוס שהתבצעו בחדר.

מכתב האישום עולה, כי הנאשמים נהגו במתלוננת כחפץ, ככלי לסיפוק יצריהם ואיש מבין הנאשמים לא ניסה לעצור את המתרחש ולהגיש לקטינה עזרה כלשהי.

על פי כתב האישום, הקטינה הגיעה לאילת יחד עם שתי חברותיה והן התאכסנו בוילה בעיר.

ביום 12.8.2020 בשעות אחר הצהריים, הגיעה הקטינה עם החברות למלון "הים האדום", והן שהו בבריכה של המלון יחד עם מכריה של החברה.

באותה עת שהו בבריכה גם הנאשמים איסי ואיליזיר, הנאשם השני  אושר שידע כי הקטינה בת 16, הציע לה לצאת איתו לבילוי, אך הקטינה סירבה.

לאחר שבריכת המלון נסגרה, עלו הקטינה והחברות לחדר של המכרים בקומה 2 במלון, שם שתתה הקטינה כמות גדולה של אלכוהול אשר גרמה לערפול חושיה, עד שהייתה במצב בו אינה מסוגלת לשלוט במעשיה וברצונותיה. בסביבות השעה 19:00, פלשו הנאשמים 2-1 לחדר פנוי בקומה 2, מבלי שנרשמו בקבלת המלון או שילמו עבור השהות בחדר.

בשלב כלשהו, יצאה הקטינה מהחדר יחד עם חברתה. הנאשם ניגש אליה, אמר לנוכחים שהוא יכול לעזור, שכן יש לו הכשרה במתן עזרה ראשונה והוביל את הקטינה לחדרו. לאחר מכן, ביצעו הנאשמים  וכן הנאשמים האחרים  בזה אחר זה, במשך כשעה, לעתים בצוותא, עבירות מין בקטינה באכזריות, תוך אובדן צלם אנוש, ותוך התעלמות מופגנת ממצוקתה, עד אשר הוצאה הקטינה מהחדר על ידי הנאשם השלישי, לבקשת חברתה.

הנאשם איסי שהה כל זמן האירוע בחדר ואילו שאר הנאשמים ביצעו על פי כתב האישום את העבירות המיוחסות להם, ויצאו מהחדר.

בנוסף, הנאשם איסי צילם את הנאשם אליזיר בזמן ביצוע העבירה, באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו ובהמשך שלח אליו את הסרטון.

כתב האישום מייחס לנאשמים את העבירות הבאות: נאשם  איליזיר מאירוב- אינוס בנסיבות מחמירות.

נאשם- איסי רפאילוב- אינוס בנסיבות מחמירות, סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות, עבירות רבות של מעשים מגונים ופגיעה בפרטיות לפי חוק הגנת הפרטיות.

נאשמים האחים התאומים  בני ה17 באינוס בנסיבות מחמירות.

נאשם 3- סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות ואי מניעת פשע. נאשמים 5-4- סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות.

נאשם 9- אושר שלמה- מעשים מגונים ואי מניעת פשע. נאשמים 8 ו-10- מעשים מגונים.

נאשם 11- שידול למעשה מגונה. לנאשמים 1 ו-2 עבר פלילי בגינו ריצו מאסרים בפועל. הפרקליטות מבקשת לעצור עד תום ההליכים את הנאשמים 1 ו-2 וחמישה קטינים נוספים.

בעניינם של שאר הנאשמים, הסכימה הפרקליטות לשחרור בתנאים מגבילים.

התיק נחקר ע"י צוות חקירה מיוחד של מרחב לכיש במשטרת ישראל, בליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) ובשיתוף עם מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית תאיר. לתשומת לבכם, קיים איסור פרסום ביחס לכל פרט שעלול להביא לזיהויה של המתלוננת. כמו כן, נאסרו לפרסום סרטונים ממצלמות האבטחה של המלון.

באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ציינו " הפרשה הזאת חייבת לזעזע את משרד החינוך, שאינו יכול להמשיך ולהפקיר את החינוך למיניות בריאה, בדגש על מניעת פגיעה ועמידה מהצד: שמרת, רמת השרון, איה נאפה, אילת, ועוד מאות ואלפי מקרי אונס קבוצתי שהגיעו למרכזי הסיוע במהלך השנים מוכיחים את דחיפות הבעיה. מרבית הנפגעות מאונס קבוצתי הן נערות, ועד שלא נשנה משהו מהותי, המקרה הבא הוא רק עניין של זמן".

 אתמול נערך דיון בעניינם של חמשת מתוך ששת החשודים במעורבות באונס באילת בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. בית המשפט קיבל את ערעור המשטרה והאריך את מעצרם עד יום רביעי. צעיר נוסף שוחרר למעצר בית לאחר התקבל ערעור המשטרה בעניינו.

כמו כן, בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל הערר שהגיש צוות החקירה המיוחד של מרחב לכיש בעניין שניים מהקטינים, שני אחים תאומים, המעורבים בפרשת האונס באילת, שנגדם הוגשה אתמול הצהרת תובע.

בית המשפט המחוזי ביטל את החלטת בית משפט השלום שהורה לשחרר את החשודים למעצר בית ואימץ את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם עד יום חמישי. כעת מתנהל בבית המשפט דיון בעניינם של יתר המעורבים שבית משפט השלום החליט לשחרר גם אותם למעצר בית.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה