לא משאירים ילד ברכב ללא השגחה

$(function(){setImageBanner('5134de38-94e7-450e-8563-813935d2fbde','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

הימים הקרובים מזג האוויר יהיה חם מהרגיל חום קיצוני זה משפיע על תינוקות ופעוטות בצורה מהירה וחמורה , גם השארת חלון פתוח אינה עוזרת. רכב השוהה בשמש בחום של 35 מעלות צלסיוס, ואוורר לפני כן באמצעות מזגן, הטמפרטורה בו תגיע ליותר מ-50 מעלות צלסיוס לאחר 20 דקות, ולאחר 40 דקות ליותר מ-65 מעלות צלסיוס. בעשור האחרון התרחשו קרוב ל-700 מקרים של שכחת ילדים ברכב, ב-30 מן המקרים זה הסתיים במוות. לכן לא משאירים ילדים ברכב ללא השגחה בשום מצב .לגבי רכבי הסעת ילדים, בישראל חלה על הנהג חובת סריקת רכב לאחר הורדת הילדים מרכב ההסעה. 

depositephoto ילד ברכב
שימו לב :
1.בכל יציאה מהרכב ודאו כי הוא ריק מנוסעים

2.נסו להימנע מהסחת דעת כמו דיבור בטלפון הנייד
3.הורדתם את הילדים עשו לכם מנהג להתקשר לבן/בת הזוג
4.הניחו את התיק, הארנק או הטלפון הנייד במושב ליד הילד
5.יצאתם מהרכב? הקפידו לנעול אותו ומנעו מהילדים להיכנס אליו בהיעדרכם

מוצרים המסייעים במניעת שכחת ילדים ברכב :

המוצרים אינם מהווים תחליף להתנהגות בטוחה ויכולים לשמש כרשת בטיחות נוספת בלבד

קיימים בשוק מספר פתרונות אפשריים שמטרתם למנוע שכחת ילדים ברכב, רובם זימינים לרכישה גם בארץ. מוצרים נוספים נמצאים בשלבי פיתוח.

 • יישומונים (אפליקציות)
  • יישומון תזכורת להורה
   יישומון לטלפון חכם (סמרטפון) המבוססת נווטן GPS היודע לזהות באופן אוטומטי התחלת נסיעה ועצירה של המשתמש. כאשר היישומון מזהה מצב של עצירה סופית, הוא מתזכר את המשתמש בהודעות קול המלוות ברטט, עד לביטולם על ידי המשתמש.
  • יישומון לגננות
   יישומון המאפשר מעקב אחר נוכחות ילדים בגני ילדים ובמוסדות החינוך. כאשר מגיעים ילדי הגן למוסד, הגננת מסמנת את שמם וההורים מקבלים הודעה שילדיהם הגיעו. לאחר זמן קבוע יעלו שמות הילדים שלא הגיעו ובלחיצת כפתור הגננת מעדכנת את ההורים כי ילדם טרם הגיע לגן. ההורים יוכלו להשיב לה בנושא. היישומון מאפשר להורים בקרה על הגעת ילדם לגן ברכב הסעה. 
 • חיישנים
  • חיישני זיהוי למושב ולחגורת הבטיחות
   מוצר הכולל שני סוגי חיישנים: חיישן משקל המזהה ילד במושב בטיחות וחיישן על אבזם הריסון של מושב הבטיחות. החיישנים מתחברים למכשיר המשמש כמחזיק מפתחות הרכב. אזעקה / צלצול מופעלים כשהנהג מתרחק יותר מארבעה וחצי מטרים מהילד החגור במושב הבטיחות. 
  • חיישן זיהוי לדלת האחורית
   כאשר הרכב מונע, מופעלת מערכת המזהה במידה ונפתחה דלת אחורית לפני התנעת הרכב למשך יותר משלוש שניות (ההערכה היא כי לא ניתן להכניס ילד למושב בטיחות בזמן קצר יותר). מרגע שהנהג כיבה את הרכב, מופעל צליל תזכורת, אותו ניתן לכבות רק על ידי לחיצה על כפתור המצוי בדלת האחורית.
  • מערכת לגילוי תינוק שנשכח ברכב
   מערכת חיישנים היודעת לזהות בזמן אמת ילד שנשכח ברכב ומפעילה באופן אוטומטי שרשרת פעולות להבטחת שלום הילד. פעולות אלו נקבעות מראש ויכולות לכלול: שליחת קריאת מצוקה למוקד מאויש, פתיחת חלון, שליחת הודעת טקסט למספר נבחר, הפעלת מצלמות המותקנות ברכב גם בזמן שהרכב כבוי ונעול בכדי לאפשר תקשורת בזמן אמת עם הילד. המערכת מתאימה לרכבי הסעות ורכבים פרטיים.
  • יישומון למושב בטיחות
   מושב בטיחות עם מוניטור מובנה בתוך המושב המתריע על השארת ילד ברכב, על עליית טמפרטורה ברכב או על כך שילד השתחרר מהחגורה בזמן הנסיעה. ההתרעה מגיעה לטלפון הנייד באמצעות יישומון.
  • אזעקה למחזיק המפתחות ולרכב
   פד המונח במושב הבטיחות ומופעל כאשר התינוק יושב בתוך המושב. במידה והנהג מתרחק מהרכב ללא הוצאת התינוק מהרכב, המכשיר המחובר למחזיק המפתחות שלו משמיע צליל המזכיר להוציא את התינוק מהרכב. במידה והנהג אינו מוציא את הילד מהרכב, לאחר זמן מה, מופעלת אזעקה חזקה יותר ברכב עצמו, הכוללת קריאה "תינוק בסכנה" על מנת להתריע בפני עוברי אורח.
 • תפס למניעת שיכחת ילדים
  רצועה המחוברת באמצעות תפס בשני חלקיה: בצד אחד על חובקי ההגה ובצד שני על צרור המפתחות. נהג הנכנס עם ילדים לרכב, נדרש לחבר את שני חלקי הרצועה לפני הנעת הרכב. כשירצה לצאת מהרכב, לאחר הוצאת המפתח ממתג ההצתה, ידרש גם לשחרר את הרצועה מחבק ההגה כדי להזכיר את הילדים החגורים מאחור.
 • מערכת לרכב הסעות
  מוצר הכולל מפסק אשר המותקן בירכתי תא הנוסעים, לאימות סריקת הרכב על ידי הנהג המבצע מספר פעולות, ביניהן שליחת מסר לסדרן העבודה כאשר לא מתבצעת סריקה של הנהג והפעלת אזעקה (המוצר נמצא בשלב רישום פטנט ותקינה במשרד התחבורה). 
אין באמור המלצה על אף אחד מהמוצרים או מהחברות, כל רכישה של מוצר בטיחות טעונה בדיקה של התאמתו לנסיבות הפרטניות, והינה על אחריות הצרכן בלבד. 
 
למידע נוסף בנושא בטיחות ילדים ברכב ומוצרים המסייעים למניעת שכחת ילדים ברכב ניתן לפנות לארגון בטרם לבטיחות ילדים.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה