לכבוד סיום תקופת התעסוקה המבצעית של החטיבה: מירוץ של גדוד 931 בחטיבת הנח"ל בעוטף עזהגדוד שחם (931), אשר תפס קו בחטיבה הצפונית בגזרה ערך ביום שלישי האחרון מירוץ ריצה ואופניים בשיתוף תושבי העוטף

חיילי ומפקדי חטיבת הנח"ל עשו לילות כימים בביצוע משימת ההגנה והשמירה על יישובי עוטף עזה והיוזמה הגיעה מתוך רצון להעריך ולהוקיר את שיתוף הפעולה ואת החוסן של תושבי העוטף בתקופה המשותפת.

המירוץ אשר התקיים ביישוב כרמיה, כלל מירוץ עממי רגלי ומירוץ אופניים, מפקדי החטיבה אשר נכחו באירוע סיכמו ואמרו כי: "אין דרך טובה יותר לסכם תקופה של תעסוקה מבצעית בגזרה מאשר הוקרה לתושבים עליהם אנו שומרים".

דובר צה"ל

זו הפעם השנייה שהגדוד עושה מירוץ גדודי לסיכום תעסוקה מבצעית, סגל הגדוד אשר הוביל את המירוץ סיפר כי הם בחרו לקיים את המירוץ על מנת להיפרד בצורה יפה מהתושבים שהיוו את המהות של המשימה שלהם בארבעת החודשים האחרונים, "המטרה שלנו היא לאפשר להם לקום בבוקר, לקיים שגרת יום וללכת לישון כשמסביבם שקט", סיפרו.

עוד הם מספרים כי בעיניהם זו דרך טובה להראות לחיילים את מטרתם, "ככה הם פוגשים את מי שעליהם שמרו בחודשים האחרונים, הם מבינים למה היו בדריכות 24/7 ולא הרבו לצאת הביתה".

דובר צה"ל

בסוף המירוץ חולקו פרסים לחיילים ולמפקדים המצטיינים, " מדובר באירוע הפוגתי ומהנה עבור החיילים, לתת להם בחזרה תוך חיזוק הכושר הגופני" סיפרו המפקדים והוסיפו: "אמרנו לחיילים תודה רבה על תעסוקה שנעשתה בצורה מכובדת ומרשימה לצד לא מעט אתגרים, מפה אנחנו ממשיכים לתקופת אימון שמטרתו תהיה להכין אותנו למשימה הבאה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה