היום ( שישי) צוותי כיבוי, קק"ל, רט"ג, גרורים צבאיים ומתנדבים פעלו היום בגזרת עוטף עזה ב 4 שריפות זאת למרות הסכם ההסדרה אשר דיווחנו ביישובניק נט הבוקר . 

על כל השריפות הושגה שליטה מהירה תוך דקות פרט לשריפה גדולה שהייתה באזור מועצה אזורית שער הנגב. לאחר חקירה של חוקרי דליקות מכבאות והצלה אשקלון ונתיבות נקבע כי השריפות פרצו מבלוני תבערה.

בנוסף, הושמד מטען נפץ בדמות ספר בעברית, שאליו חובר זר ענק של בלונים.   ביער בארי פרצה שריפה, שעליה הושגה שליטה תוך זמן קצר. בהמשך פרצה אש בשטחי המרעה של אחד מקיבוצי שער הנגב וגם באזור קיבוץ עלומים, וגם במקרים אלו נבדק חשד לבלון תבערה. לפני כן הושמד מטען נפץ בדמות הספר "לאהוב את סטלה", שחובר לזר בלונים ענק ואותר באזור צאלים שבמועצת אשכול.

בלון תבערה

ראשי מועצות העוטף ושדרות, אופיר ליבשטיין (שער הנגב), אלון דוידי (שדרות) תמיר עידאן (שדות נגב), איתמר רביבו (חוף אשקלון) וגדי ירקוני (אשכול) בדרישה משותפת:

"שמענו דיווחים על הסדרה שאמורה לכלול הפסקה של כל הפרחות הבלונים, וכבר בבוקר אנו עדים למספר שריפות ובלונים בשטחי העוטף כולו. כל פעולה, כל הסדר, כל הסכם וכל שיחה, צריכה לכלול הפסקה מיידית של כלל השריפות והבלונים. לא נקבל פחות מכך. הממשלה חייבת להבין- השריפות ובלוני הנפץ הם טרור לכל דבר ועלינו להגיב לשריפות כמו שהן- מתקפת טרור על אזרחי מדינת ישראל. אנו דורשים לעצור את הטרור הזה אחת ולתמיד".