מאבק החקלאים יוצא לדרך - "מבצע מגן חקלאות - שומר גבולות" נלחמים ברפורמה להוזלת יוקר המחיה על חשבון החקלאיםראשי המועצות האזוריות הגיעו בתחילת השבוע לכנסת ישראל על מנת למנוע את הרפורמה החדשה של האוצר להוזלת יוקר המחיה, ע"י הורדת המיסוי ביבוא לפירות והירקות . משלא הגיעו להסכמה החקלאים החליטו לרדת לשטח אלפי חקלאים צפויים להפגין מחר (חמישי) בכל רחבי המדינה כנגד הרפורמה ההרסנית בענף החקלאות במסגרת חוק ההסדרים אותה מקדמים שר האוצר ושר החקלאות.

החקלאים צפויים להגיע ביום חמישי הקרוב, ה-29.7.21 לצמתים השונים להתארגנות כבר בשעה 07:00 בבוקר ובשעה 08:00 יתחילו ההפגנות בכל רחבי הארץ.
החקלאים יגיעו לצמתים עם טרקטורים, כלים חקלאיים ותוצרת חקלאית- פירות וירקות. צפויים להתקיים שיבושי תנועה במהלך ההפגנות.

הפגנת חקלאים

הצמתים בהם יתקיימו הפגנות-
בצפון:
צומת הגומא: בשעה 08:00 עולים על כביש 90 לנסיעה איטית מצומת גומא אל צומת אגמון החולה.
צומת מגידו : 08:00-08:30- עומדים בצומת כולל הטרקטורים. משעה 08:30-09:00- תהלוכות חקלאיות ינועו על הכביש על כל ציריו והפגנת חקלאים. 
צומת כברי: 08:00- טרקטורים יוצבו בכל צידי הצומת יחד עם סחורה חקלאית. 
צומת חפר: בשעה 07:30 תחל תהלוכה מצומת העוגן מדרום ומצומת הראה מצפון ובשעה 08:00 תחל ההפגנה בצומת חפר.

מרכז הארץ:
צומת ביל״ו- תתקיים תהלוכה שתצא ב-07:00 בבוקר מצומת קסטינה לצומת בילו לכיוון רמלה . וב-08:00 תתקיים הפגנה בצומת ביל״ו

דרום:
גילת- בשעה 08:00 תתקיים ההפגנה עם טרקטורים וכלים חקלאיים. 
עין יהב- בשעה 7:30 יגיעו טרקטורים וכלים חקלאיים ויתמקמו משני צידי כביש 90. ב-08:00 תחל ההפגנה. 

בקעת הירדן:
פצאל : החל משעה 08:00 הפגנה בשני צידי הצומת.


את מטה מאבק החקלאים מנהלים ראשי ההנהגה החקלאית- יו״ר נשיאות המגזר העסקי והתאחדות האיכרים, דובי אמיתי, יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח יו״ר מרכז השלטון האזורי, שי חג׳ג׳, מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן ומזכ״ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר.

מראשי ההנהגה החקלאית נמסר: ״מדובר ביריית הפתיחה- השטח בוער. מה שבלוני התבערה, החמאס והחיזבאללה לא הצליחו לעשות עד היום, מנסים לעשות לנו בתוך הבית. מהלך חד צדדי ברפורמה בחקלאות בחוק ההסדרים, ללא הסכם- יחזיר את ישראל 70 שנה אחורה, יערער את חוסנה וביטחונה ויתלה את יכולתה להאכיל את אזרחי ישראל במזון טרי ואיכותי בחסדיו של ארדואן. אנחנו בעד רפורמה אבל לא חד צדדית ולא במסגרת חוק ההסדרים אלא תוך כדי הידברות לכדי הסכמות״

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה