מבצע חילוץ הגופות שלב אחר שלב על ידי כוחות צה"ל

$(function(){setImageBanner('428ba652-48a4-425c-a5c5-4c3b98d68933','/dyncontent/2024/6/9/869e4fcd-767f-4c1d-a1d2-1bd78ccf2799.gif',18012,'מדג\u0027יקל אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

מבצע חילוץ גופותיהם של שלושת החטופים היה בתום מבצע מורכב שנמשך יותר מיממה והתבסס על המודיעין ומידע שעלה בחקירות שב"כ, ובהמשך עבר לפענוח במחלקת השבויים והנעדרים. דובר צה"ל הצהיר אמש שהמאמץ לאיתור חטופים נמשך כל העת, עם "לחימה במקומות מורכבים תוך לקיחת סיכון" החילוץ נערך בשעות הלילה המאוחרות ובו נמצאו שרידי הגופות, ושם הן הועברו לבדיקה במחלקה לרפואה משפטית. כל הפרטים שהותרו לפרסום

צילום: דובר צה"ל

אמש  הותר לפרסום כי גופות החטופים שני לוק, יצחק (איציק) גלרנטר ועמית בוסיקלה אותרו וחולצו מעזה במבצע מורכב של צה"ל ושב"כ.

מדובר בחילוץ הראשון של גופת חטוף מאז 6 באפריל, אז חולצה גופתו של אלעד קציר שנרצח בשבי.

פרטים רבים עדיין לא ניתן לפרסם, אך בשלב זה ניתן לספר כי היה מודיעין מקדים במהלך הפעולה הצבאית בלב הרצועה, והוא הגיע ממידע שנאסף במשך זמן רב הפרטים שנאספו, עברו דיוק על ידי שב"כ וגורמים בכירים בצבא.

המודיעין שהתקבל  התבסס על מידע שעלה בחקירות שב"כ של מחבלים שנעצרו בשטח הרצועה – ובהכוונה מודיעינית של מפקדת השבויים והנעדרים שבאגף המודיעין.

הכוחות הצליחו לעשות ניתוח שטח מקיף של המתחם בו הוחזקו הגופות, אולם בשלב זה לא ניתן לפרסם את מיקומו המדויק.

היציאה למבצע מדובר במהלך צבאי מורכב שהתנהל במשך יותר מיממה

הלוחמים שהגיעו לנקודה משרתים ביחידה המבצעית של שב"כ ובחטיבות הלוחמות בצה"ל.

הם פעלו לאור המודיעין שקיבלו, סרקו וטיהרו את האזור במשך שעות.

בשעות הלילה המאוחרות נכנסו הכוחות לסריקות ומצאו את שרידי הגופות, שהועברו לבדיקה ואימות במחלקה לרפואה משפטית.

הגופות ככל הנראה נרצחו ב-7 באוקטובר בידי מחבלי חמאס ולא נהרגו מאש צה"ל.

כמו כן, נראה שהן עברו התעללות. לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה במכון הלאומי לרפואה משפטית ומשרד הבריאות, נציגי צה״ל מסרו במהלך יום שישי את ההודעה למשפחות. 

צה"ל צפוי לפעול באופן ממושך בעזה בימים הקרובים.

"צה"ל ושב"כ ממשיכים, גם בשעה זו, בהפעלת כלל האמצעים המבצעיים והמודיעיניים, תוך נטילת סיכונים מבצעיים, על מנת לממש את המשימה הלאומית העליונה להשבת כלל החטופים והחטופות", נמסר מצה"ל ". 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה