מורה הורשע באונס קטינים שנמשך 13 שנהבית משפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (שני) את המורה שלומי כהן בן ה-42, ממבוא חורון, בביצוע עבירות מין רבות של אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים שביצע, במשך 13 שנה בין השנים 1996 ל-2009, בשלושה אחים כשהיו בגילאים 13-6. תושבי גוש קטיף לשעבר במהלך שמיעת הראיות, נשמעו גם עדויותיהם של שני אחים נוספים, שעבירות המין שביצע בהם הנאשם, התיישנו.

אונס גבר (אילוסטרציה). צילום: shutterstock

על פי כתב האישום, הפרשה נחשפה בעת ששלומי כהן היה מורה אשר יצר  מערכת יחסים קרובה עם משפחת המתלוננים,בזמן שהתגוררו  בישוב בגוש קטיף לפני ההתנתקות,. כהן  ניצל את מערכת היחסים הזו לאחר שאביהם עזב את הבית, וביצע בהם עבירות מין רבות, בהזדמנויות שונות, תוך שהוא מארח אותם בביתו, וכן במהלך ביקורים בביתם.

עו"ד רותם יוחנני-הר ציון מפרקליטות מחוז דרום (פלילי), אמר בעקבות ההחלטה כי "הנאשם ניצל את גילם הרך של המתלוננים, שהיו בעת ביצוע העבירות בין הגילאים 6-13, והאמון שנתנו בו עת תמך בהם, סייע להם כלכלית וחברתית, אירח אותם בביתו, עזר להם בשיעורי בית, הכין חלק מהם לעליה לתורה ולימד אותם לנגן. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות, נתן אמון מלא במתלוננים, והרשיע את הנאשם בביצוע עבירות מין רבות". 


בית המשפט ציין בהכרעת הדין כי "בשקלול כל העובדות הנוגעות לקטינים, ולמעמדו של הנאשם כאח בוגר או כתחליף אב, יהיה הכרח להגיע למסקנה שהקטינים במצבם, בחולשתם הרבה וביחסם החריג והמורכב כלפי הנאשם, לא היו חופשיים להביע הסכמה למעשיו של הנאשם, גם לאחר שחצו את גיל 14 ולפחות עד שהגיו לגיל 16...לאחר עיון בכל הראיות ושקילתן, אין מנוס מן המסקנה המצערת לפיה כל המעשים המיניים המיוחסים לנאשם הוכחו היטב, מעבר לספק סביר. לגבי רוב המתלוננים, הוכחה זו היא ברמה גבוהה במיוחד, הרבה מעל ומעבר לכל ספק סביר".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה