מחאה בכביש 4 תושבי ניצן חוסמים את התנועה בעקבות סגירת כביש הגישה ליישובתושבי יישוב ניצן התעוררו הבוקר יום ראשון שוב למחות על סגירת הכניסה ליישוב וחוסמים את הצומת ניצנים ומשבשים את התנועה בכביש 4. בעקבות זאת, נרשמים שיבושים משמעותיים בתנועת הרכבות בין תחנות אשדוד ואשקלון, בשעת שיא בוקר של יום ראשון בה נוסעים עשרות אלפי אזרחים.

צילום רכבת ישראל

כוחות המשטרה נמצאים במקום ומאפשרים את חופש המחאה, אך יחד עם זאת פועלים להשבת הסדר הציבורי והשבת תנועת הרכבים והרכבות לסדרה. במקום ישנם עומסי תנועה.

במשך חודשיים כביש הגישה ליישוב ניצן נחסם לתנועה בשל עבודות הרכבת המתקיימות. ב15.4 כביש גישה כבר היה אמור להיפתח אך לא נפתח. מאז מידי ערב וגם הבוקר (ראשון) תושבי היישוב יוצאים למחות וחוסמים את כביש 4.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו אמר "אנו דורשים להסיר את המצור מעל היישוב ניצן""פעם אחת ניתקו וגירשו את המפונים מבתיהם וכעת מנתקים אותם מהגישה אל בתיהם.

משרד התחבורה התחייב לפתוח את מעבר ניצן לאחר 60 ימים לצורכי עבודות על המסילה. 60 ימים חלפו והמעבר עדיין סגור. לא ניתן שיוליכו אותנו שולל פעם נוספת. נמצה כל דרך אפשרית לגיטימית להסרת המצור מעל היישוב".

המפגש המדובר נסגר ה על פי הנחיות הממונה על התעבורה, לאחר שהושלם גשר המהווה הפרדה מפלסית חלופית בקרבת המפגש, המאפשרת את סגירתו תוך שמירה על בטיחות כלל משתמשי הדרך וכן שיפור השירות הרכבתי.

היה מדובר בסגירת המפגש עד לאמצע חודש אפריל, לצורך עבודות חשמול המסילות. בנתיבי ישראל מסרו שהם היו חייבים לבצע את סגירת הצומת על מנת לאפשר את חשמול המסילה, וגורם בנתיבי ישראל מתח גם הוא ביקורת על החלטתה של רגב שלמעשה שיבשה את סדר העבודות במקום. התאריך היעד עבר ועדיין כביש הגישה נותר סגור

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה