גם ביישובי הדרום הצטרפו למחאה נגד הטיפול הלקוי באלימות נגד נשיםהבוקר החלה מחאת הנשים ברחבי הארץ וגם ביישובי הדרום הצטרפו למחאת הנשים , נשים ממועצה אזורית באר טוביה יואב ולכיש יצאו לצמתים במחאה על הטיפול הלקוי באלימות נגד נשים. במועצה האזורית חוף אשקלון פתחו את הבוקר בהרצאה של מעוזיה סגל מנהל אגף לשירותים חברתיים. לאורך היום יתקיימו שביתה ושורת עצרות והפגנות נגד הטיפול באלימות כלפי נשים צפו בתמונות וסרטונים מיישובי הדרום:

מתחילת השנה נרצחו בישראל 24 נשים, ולאחר ששתיים מהן הצטרפו לרשימה תוך שבוע אחד - עוד ועוד רשויות ומועצות מקומיות, וכן חברות מסחריות הודיעו שהן תומכות בשביתה ויאפשרו לעובדותיהן שלא להגיע לעבודה היום

בנוסף למחאות במועצה האזורית באר טוביה בבניין המועצה בלכיש הפגינו  בצומת עוצם, ואילו מועצה אזורית יואב יצאו למחאה בצומת מסמיה , במועצה האזורית חוף אשקלון קיימו הרצאה למשך כשעה מפי מנהל האגף לשירותים חברתיים במועצה, מעוזיה סגל.

"אנחנו חיים באיזור של עוטף עזה במצב של פחד, מעת לעת, בשל המצב הביטחוני. תתארו לכם מה זה פחד יום יומי של אישה, שבעלה האלים חוזר מהעבודה והיא בפחד לקראת חזרתו ותוהה: 'מה יהיה'?", אמר סגל. "היא צריכה להכין את האוכל, אחרת יזרוק את הצלחת ויאמר לה: 'עכשיו תנקי'. זו אישה שהופכת לשפחה, לנחותה. אלה דברים שקורים לצערנו".

סגל ציין כי 200 אלף נשים בישראל סובלות מאלימות פיסית. "אין כבר מקום במקלטים לנשים מוכות. 200 אלף נשים מוכות מוכרות זה אומר 200 אלף גברים מכים. למה אני אומר 'מוכרות'? כי יש מקרים שלא מוכרים ובמדינה שלנו, מתוך כתשעה מיליון תושבים, כמעט מיליון נמצאים בתוך מערכת אלימה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה