מחקר חדש נותן אור ירוק לחיסון חולי סרטן המטופלים בתרופות אימוניות בחיסון נגד קורונה

$(function(){setImageBanner('a1e91f44-61e3-4cbf-a726-ff6e126230c9','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

מחקר ישראלי חדש קובע כי טיפול אימוני בשילוב חיסון לקורונה של פייזר, אינו גורם לתופעות לוואי קשות. במחקר נבדקו 134 חולים ונמצא שהם לא סבלו משכיחות יתר של תופעות לוואי אימוניות וגם לא נמצאה עלייה בתופעות לוואי חמורות של החיסון. הרופאים מקווים כי בזכות המחקר ינוסחו מחדש הקווים המנחים הבינלאומיים באופן שיעודד חיסון גם בקרב קבוצה ייחודית זו

ארכיון קורונה - בית החולים ברזילי

במחקר חשוב שפורסם השבוע בכתב העת היוקרתי Lancet Oncology, ביקשו ד"ר ברליז ויינגרטן, רופאה מומחית במערך האונקולוגי בבית החולים איכילוב ומנהל המערך פרופ' עידו וולף, לברר האם מתן החיסון מתוצרת פייזר לקורונה כרוך בתופעות לוואי חריגות בקרב חולי סרטן  המקבלים טיפול פעיל למחלתם.

מומחים בארץ ובעולם העלו את החשש כי השילוב של טיפול אימוני ביחד עם החיסון לקורונה, עלול לגרום הן לתופעות לוואי קשות של החיסון והן לתופעות לוואי אימוניות קשות. חלק מהמומחים אף הזהירו מפני מתן חיסון באוכלוסייה זו. למרות זאת, המלצת המערך האונקולוגי בבית החולים איכילוב הייתה לחסן גם חולים המקבלים טיפול אימוני.

במסגרת המחקר, שבוצע בשת"פ עם המרכז הרפואי בבני ציון, אותרו 134 חולים אשר טופלו בתרופות אימוניות וקבלו את שתי מנות החיסון לקורונה. הרופאים בדקו האם הופיעו אצלם תופעות לוואי חריגות כשבועיים לאחר כל אחת ממנות החיסון, וזאת בהשוואה לקבוצת ביקורת של עובדי המרכז הרפואי אשר קבלו גם הם שתי מנות חיסון והשתתפו בסקר תופעות לוואי.

תופעות הלוואי שנבדקו היו חום, בחילות, כאבי שרירים, שלשול וכדומה וכן תופעות לוואי הכרוכות בטיפול האימוני ובפרט תופעות אוטו-אימוניות דוגמת דלקת ראות אימונית או פגיעה בבלוטת התריס ובכבד.

נמצא כי החולים לא סבלו משכיחות יתר של תופעות לוואי אימוניות. בנוסף, לא נמצאה עליה בתופעות לוואי חמורות של החיסון עצמו.

למחקר חשיבות רבה מאד - הוא מספק, לראשונה, מידע רב ערך בדבר בטיחות החיסון בקרב חולים הנמצאים בסיכון גבוה במיוחד לתמותה. הרופאים מקווים כי בזכות המחקר ינוסחו מחדש הקווים המנחים הבינלאומיים באופן שיעודד חיסון גם בקרב קבוצה ייחודית זו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה