משרד הבריאות ממליץ לנשים בהריון להתחסן נגד נגיף הקורונה

$(function(){setImageBanner('4ca7e478-67d7-4387-8fd9-b7db16bc7631','/dyncontent/2022/1/20/cd853a35-0aa7-4ca6-ae70-bf88121fe155.jpg',14081,'כללית אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})

הבוקר (יום שלישי) פרסמה המועצה הלאומית לרפואת נשים ופריון שבמשרד הבריאות מסמך בו נקבע כי אין בסיס מדעי המצביע על פגיעה בפוריות או בהיריון כתוצאה מחיסוני הקורונה , כרגע משרד הבריאות מציע לנשים בהריון לקבל את ההחלטה בעצמן, וההמלצה היא להתחסן. זהו שינוי גישה לאחר שכבר נאמר לנשים המתכננות הריון, או נשים שנמצאות בהריון ונשים מיניקות, עדיף שלא יתחסנו .כל זה קורה לאחר שתשע נשים בהיריון מאושפזות במצב קשה בבתי החולים.

חיסון אישה בהריון depositphoto
במסמך של משרד הבריאות כתבו המומחים:
"מתחילת השימוש בחיסון לא נרשמה עלייה בשיעורי ההפלות או המומים העובריים למיניהם ולא היה בסיס כלשהו להנחה על פגיעה אפשרית בפוריות האישה. לעת הזאת, לאחר שניתנו כבר מיליוני חיסונים בעולם, אין כל תיאור בספרות המדעית לפגיעה בפריון בעקבות החיסון לא של נשים ולא של גברים ובוודאי שאין הוכחה לפגיעה וירידה בפריון של זוגות המנסים להרות.
ממחקרים שבוצעו עולה כי נשים הרות, והן נשים עם סיכון בריאותי ומחלות רקע נדבקות בקורונה במהלך הריון, מצויות בסיכון מוגבר בהשוואה לנשים שאינן הרות ועלולות לפתח סיבוכים נשימתיים הדורשים טיפול נמרץ וצורך בהנשמה וכן הפרעות בקרישת הדם. ממצאים ראשוניים מצביעים על כך שקיים סיכון ללידה מוקדמת או צורך באשפוז של הילוד.לכן, המליצה המועצה להשלים את שני החיסונים לפני התחלת טיפולי פריון ולפני הכניסה להריון.
במועצה התייחסו גם לנשים מיניקות, אף הן לא נכללו בניסויים של החיסון, עם זאת המומחים אינם רואים סיכון לילוד מחיסון האם המיניקה, זאת על סמך הנסיון שהצטבר מהשימוש בחיסונים נגד נגיפים אחרים, מנגנון הפעולה של החיסון, העובדה שאין כל חלקיקי נגיף בחיסון, והסיכוי הקלוש אם בכלל שהחיסון יעבור מהשריר לילוד היונק.
עוד ציינו המומחים: "מאחר והחיסון גורם לנוגדנים נגד המחלה אצל האם הרי שאם וכאשר יגיעו הנוגדנים לילוד מחלב האם אז היילוד גם הוא עשוי להיות מוגן מהמחלה".
על המכתב חתומים פרופ' אליעזר שלו, יו"ר המועצה הלאומית לרפואת נשים, פרופ' רוני מימון - יו"ר האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, פרופ' אדריאן שולמן, פרופ' יואב יינון וד"ר רינת גבאי.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה