תקשורת שר החינוך
שר החינוך רפי פרץ לקח היום חלק בהשתלמות השנתית של מנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות יחד עם ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות. 
השר פרץ סיפר על התיאום בין הרשויות המקומיות לבין משרד החינוך ובפרט בעוטף עזה: "ברגע שישנה התחממות בגזרה, נפתח חמ"ל במחוז, אני והמנכל נמצאים בקשר תמידי עם ראשי הראשיות ומערכת הבטחון, מנהל המחוז מעדכן אותנו בכל בעיה ותקלה. אנחנו לא אוהבים את המצב הזה, מדינת ישראל נמצאת תחת איום מתמיד, אבל *השיתוף פעולה שלנו עם העוטף הוא דוגמא ומופת לניהול משותף ולהנהגה אחראית. זו דוגמא לשיתוף פעולה הדוק בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי."
 
בעניין עוטף עזה אמר, " אנחנו במשרד בוחנים שורת הקלות קבועות לתלמידים במערכת החינוך בעוטף עזה. כיום יש כבר 25% תוספת זמן בבגרויות אבל זה לא נותן מענה לכל הצרכים. צריך מעטפת מנטלית לכל שכבות הגיל, תגבורים נוספים לקראת בגרויות, למידה מקוונת בעיתות משבר ועוד.* עוטף עזה נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו. ככה עשינו עם המטפלים והפסיכולוגים וככה עשינו עם קייטנת חנוכה. הוריתי למנכ"ל שמואל אבואב ולדרג המקצועי במחוז לקדם זאת בהקדם."