ניסוי מוצלח למערכת ה-Drone Guard שפיתחה אלתא להתמודדות עם איומי רחפניםהתעשייה האווירית, הדגימה בהצלחה את מערכת ה-Drone Guard המפותחת על ידי אלתא, חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית. המערכת המיועדת להתמודד עם איומי רחפנים הודגמה בהצלחה בשדות תעופה בינלאומיים גדולים באירופה, אמריקה הלטינית ודרום מזרח אסיה. ההדגמות בוצעו בשעות העבודה הרגילות של שדות התעופה על מנת לבחון כיצד המערכת תאתר את הרחפנים ותנטרל אותם מבלי לשבש את הטיסות ומבלי להבהיל את הנוסעים בטרמינל

מערכת הדרואון גארד פועלת באחד משדות התעופה המרכזיים בעולם. קרדיט: תעשייה אווירית

הצורך המבצעי של שדות תעופה ברחבי העולם אחר מענה לאיום הרחפנים בטרמינלים ובמיוחד באזור מסלולי הנחיתה וההמראה גדל בעקבות סגירתו של שדה התעופה גטוויק לאחר שרחפנים שהוטסו סביב המסלול שיבשו את ההמראות והנחיתות של כ-1,000 טיסות.

מערכת ה-Drone Guard משמשת לגילוי סיווג ויירוט רחפנים כוללת מכ"ם המאתר ועוקב אחר כל סוגי הרחפנים, מערכת COMINT המסווגת את הרחפנים על פי התשדורת שלהם, מצלמה אלקטרו-אופטית/אינפרא אדום המשמשת לזיהוי האיום ובמשבש אותות (JAMMER) המנטרל את האובייקט ומיירט אותו.

setImageBanner('549a1cae-2864-4eb8-a635-7130d9fcc1a7','/dyncontent/2020/7/8/ff84e73f-9cf7-4359-bf08-bd8e3a57793e.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

המערכת מנוהלת על ידי יחידת פיקוד ובקרה אחת, כאשר היתרון המרכזי שלה הוא יכולתה לספק הגנה נוספת במקרה של כשל בשכבה אחרת. המערכת נבנתה במיוחד לפעילות בסביבה של שדות תעופה ונבחנה לשביעות רצונם של מפעילי שדות תעופה לאחר שהוכיחה את יכולותיה לאתר את הרחפנים ולמנוע שיבושים בפעילותו השגרתית של האזור האווירי.

קרדיט: תעשייה אווירית

ה-Drone Guard מספק יתרון עצום למשתמשי הקצה המעוניינים להפעיל אמצעים נגד רחפנים בשדות תעופה ואזורים מאוכלסים, הודות ליכולתו לפעול במקביל למערכות קשר קיימות כגון מכ"מים, מערכות תקשורת ומערכות אחרות בספקטרום האלקטרומגנטי המורכב של שדה התעופה. המכ"ם של ה-Drone Guard פועל בתדר-X-Band, שאינו משבש את פעולת המכ"מים האחרים הפועלים בשדה.

מנכ"ל אלתא וסמנכ"ל תעשייה אווירית, יואב תורג'מן: "מערכת הDrone Guard- הינה מבצעית ונמכרה במאות יחידות ללקוחות סביב העולם. המערכת משמשת לאבטחת מתקנים, שטחים ואירועים רבים ברחבי העולם ואנו שמחים לספק פתרונות גם לשדות תעופה מרכזיים".

"מאחר וה-Drone Guard הוא קל משקל, נוח לשינוע וקל להתקנה, יכולנו למלא את הביקוש עם רמת ביצועים מצוינת" – הוסיף תורג'מן. "בספטמבר השתתפנו בתמרון של נאט"ו בפורטוגל, בו הדגמנו בהצלחה את ה-Drone Guard בהגנה על נמלים מפני רחפנים עוינים, מל"טים וכלי טיס בלתי מאוישים אחרים, כמו גם מפני איומים מהקרקע."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה