נפתח משפט האונס מאילת: "הנאשמים נהגו באובדן צלם אנוש והתעלמו ממצוקתה"

setImageBanner('f8a24b53-ae5b-4da7-a1d2-f7ceca3af13e','/dyncontent/2020/11/18/904fec55-942b-4fb5-9a37-4639d1cebf6f.jpg',11822,'',525,78,false,26366);

השבוע ייפתח בבית המשפט המחוזי בבאר שבע שלב ההוכחות במשפט הנאשמים באונס הנערה בת ה-16 באילת בחודש אוגוסט
מכתב האישום עולה, כי הנאשמים נהגו במתלוננת כחפץ, ככלי לסיפוק יצריהם ואיש מבין הנאשמים לא ניסה לעצור את המתרחש ולהגיש לקטינה עזרה כלשהי.
הם ניצלו את מצבה של הנערה ואנסו אותה, ולאחר מכן הצטרפו למתקפה המינית תאומים בני 17 שאנסו אותה גם הם בזה אחר זה. ארבעתם נאשמים באונס בנסיבות מחמירות, ואושר שלמה (19) ממושב נוגה נאשם בסיוע לאונס ובמעשים מגונים.

אירוע האונס התרחש בחודש אוגוסט 2020  מכתב האישום עולה כי היא הנערה תושבת אשקלון הגיעה עם חברתה לבית המלון "הים האדום"  ושתתה לשוכרה בחדר עם חבריה, עד כדי כך שחושיה התערפלו והיא לא הייתה מסוגלת לשלוט במעשיה וברצונותיה. בשלב מסוים נכנסו לחדר איסי רפאילוב ואיליזיר מאירוב מחדרה, שניהם בני 27, לאחר שקודם לכן הבחינו בה בבריכת המלון.


מכתב האישום עולה כי שני הבחורים  מחדרה ניצלו את מצבה של הנערה ואנסו אותה, ולאחר מכן הצטרפו למתקפה המינית תאומים ממושב במועצה האזורית לכיש בני 17 ואנסו אותה גם הם בזה אחר זה. ארבעתם נאשמים באונס בנסיבות מחמירות, ואושר שלמה (19) ממושב נוגה נאשם בסיוע לאונס ובמעשים מגונים.

הנאשמים באונס

לששת הנאשמים הנוספים, כולם קטינים, מיוחסות עבירות של סיוע לאונס ואי-מניעת פשע. בשל מצבה של הנערה שלא זוכרת את רוב המקרה, רוב הראיות התבססו על DNA, ממצאים דיגיטליים והודאות הנאשמים.
לפי הנחיות בית המשפט, עדות של קטינים בפרשיות מין צריכות להינתן בתוך 90 יום מהגשת כתב האישום. בתיק הנוכחי כבר חלף פרק הזמן הזה, מכיוון שהדיון נדחה שוב ושוב לאחר שהסנגורים ביקשו לקבל לידיהם חומרי חקירה נוספים.
בהמשך המשפט, בתום עדותה, צפויה הנערה לעבור שלב קשה עוד יותר - חקירה נגדית של הסנגורים. מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בוויצו, רבקה נוימן, אמרה לקראת עדות הנערה כי "חשוב לאפשר לה להעיד בתנאים שלא משחזרים את הפגיעה. מדובר בעדויות ממושכות וקשות, ולא פעם מתלוננות מותקפות על ידי הסנגורים שעושים עליהן מניפולציות שמחזירות את הקורבן לאירוע".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה