נתפסה והוחרמה משאית שהשליכה פסולת בניין בסמוך לישוב באר גניםבעקבות פעילות אכיפה ממושכת של צוות דרום במשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, בסמוך לישוב באר גנים, פונתה כל פסולת הבניין שהושלכה באתר פסולת פיראטי אל אתר מורשה, המשטרה הירוקה פתחה בחקירה נגד כל המעורבים בפרשה

המשרד להגנת הסביבה

במסגרת פעילות אכיפה ביישוב באר גנים במועצה האזורית חוף אשקלון שניהל צוות דרום של המשטרה הירוקה, נתפסה והוחרמה משאית שהשליכה פסולת בניין ברשות הרבים. זאת, לאחר תצפית סמויה במשך מספר שבועות על השטח, שבה תועד קבלן באזור המשליך לשטח פתוח את כל פסולת הבניין הנוצרת מעבודות הפיתוח ומחצרות פרטיות.

 

המשטרה הירוקה הנחתה להפסיק את השלכת הפסולת ולפנות אותה, אך ההתנהגות העבריינית המשיכה, תוך התעלמות מוחלטת מהחוק. בשל כך, המשטרה הירוקה פתחה בחקירה, במסגרתה נחקר נהג המשאית ומעורב נוסף.

setImageBanner('b720c777-3d68-499f-bde5-e31bdeb0bf2a','/dyncontent/2019/8/29/f68fb9e4-6048-4a58-85aa-f22a839fcd31.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

המשטרה הירוקה הורתה על ניקוי השטח לאלתר והפסקת השלכת הפסולת במקום, ואכן בימים האחרונים השטח נוקה סופית.

 

המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה התנהלות זו, ויעשה שימוש בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת להפסיק את סיכון הציבור ואת הפגיעה הקשה בסביבה.

המשרד רואה בפסולת הבניין המושלכת בשטחים הפתוחים מכת מדינה. לפני כשנה עבר בקריאה ראשונה בכנסת חוק שהוביל המשרד ושנועד להסדיר את נושא ההשלכות הפיראטיות של פסולת בניין בשטחים פתוחים. זאת, באמצעות הטלת חובה על יצרן פסולת הבניין לפנות את כל פסולת הבניין שהוא מחזיק בה, באמצעות כלי אצירה רשומים שיוצבו על ידי מפעיל מתקן מורשה לטיפול או לסילוק פסולת בניין, ובהתאם להתקשרות ביניהם. בכוונת המשרד להגנת הסביבה להמשיך בכנסת הבאה לקדם חוק חשוב זה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה