סכום שיא: התעשיה האווירית תעביר למדינה 655 מיליון ש"ח מרווחיה

$(function(){setImageBanner('03abd9bb-69fd-48e1-96ac-88290623989e','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

התעשיה האווירית רושמת בשלוש השנים האחרונות מכירות ורווחי שיא, כאשר רק בשנת 2021 הסתכמו המכירות בכ-4.5 מילארד דולר והרווח הנקי היה 148 מיליון דולר. היום, בטקס בהשתתפות שר הביטחון ויו"ר דירקטוריון התעשיה האווירית, הועברה ההמחאה לפקודת מדינת ישראל. האם זה יסייע במעט בהורדת המיסים הכבדים מכתפי מעמד הביניים?

קרדיט צילום: התעשיה האווירית

בטקס שנערך היום בתעשייה האווירית, יום א', 17.7.2022, במעמד יו"ר הדירקטוריון, מר עמיר פרץ, מיכל רוזנבוים מנהלת רשות החברות הממשלתיות, חברי הדירקטוריון וההנהלה של התעשייה האווירית, העניקו יו"ר התעשייה האווירית לישראל בע"מ, מר עמיר פרץ והמנכ"ל בועז לוי  המחאה על סך של 655 מיליון ש"ח לפקודת מדינת  ישראל.

תשלום הדיבידנד למדינה הינו סכום שיא של חלוקת דיבידנד למדינת ישראל מחברה ממשלתית ומתבצע לאור התוצאות הכספיות הטובות של החברה במהלך שלושת השנים האחרונות, אשר הגיעו לשיא בשנת 2021 עם היקף מכירות שהסתכמו בסך של כ-4.5  מיליארד דולר ורווח נקי של 148 מיליון.

הכרזת הדיבידנד ע"ס 571 מיליון ₪, מתווספת להכרזה קודמת השנה של דיבידנד ע"ס 84 מיליון ₪  סה"כ הדיבידנד הצפוי להיות מועבר הינו ע"ס 655 מיליון ש"ח. ב- 16.3.22 דיווחה התעשייה האווירית על תוצאותיה העסקיות לשנת 2021, השנה הרווחית ביותר מאז הקמת החברה. החברה הציגה שיא במכירות השנתיות שהסתכמו בכ-4.5 מיליארד דולר, לעומת כ-4,184 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. זינוק בצבר ההזמנות של החברה לכ-13.4 מיליארד דולר המייצגים 3 שנות פעילות בהשוואה ל-12.6 מיליארד דולר בסוף שנת 2020. עלייה של 11% ברווח הנקי לסך של כ-148 מיליון דולר לעומת רווח נקי של כ-133 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. גידול של 10% ב-EBITDA השנתי לכ-436 מיליון דולר בהשוואה לכ-397 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי בשנת 2021 עלה ב-31 מיליון דולר לסך שנתי לכ-696 מיליון דולר לעומת כ-665 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. עלייה בפעילות המחקר והפיתוח (עצמי ומוזמן) בשנת 2021 לכ-1,083 מיליון דולר לעומת סך של כ-1,036 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בתוצאות הכספיות של החברה מעיד על צמיחה בפעילות העסקית בכל חטיבות החברה, עלייה בביקוש הטכנולוגיות ומוצרי החברה ברחבי העולם ועלייה בייצוא.

שר הביטחון בני גנץ: "אני מברך את הנהלת התעשייה האווירית בהובלת היו"ר עמיר פרץ והמנכ"ל בועז לוי, על קידום הפעילות הביטחונית והעסקית של החברה. התעשיות הביטחוניות הישראליות והתעשייה האווירית בפרט, מוכיחות עד כמה הן נכס לביטחון המדינה, לכלכלה ולחברה הישראלית. הסכום חסר התקדים שתעביר החברה למדינת ישראל, יביא לחיזוק משמעותי של יכולת המדינה להתמודד עם האתגרים הכלכליים שלפתחנו. זוהי עוד הוכחה לחיוניות של התמיכה של מערכת הביטחון ומדינת ישראל כולה בתעשיות, ושל הפוטנציאל הגלום בהן".

יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, עמיר פרץ: "התעשייה האווירית בתוך עמה יושבת. היום נזכיר לכל אזרח ישראלי שהוא הבעלים שלנו ולכן הוא נהנה מהתוצאות העסקיות של החברה. נכון, זאת חברה עסקית שלה מטרות רווח, אך כשם שרבבות עובדיה הם החברה הישראלית, כך גם בעליה הם אזרחי מדינת ישראל. בזכות אותם ישראלים נפלאים היא הצליחה בשנים האחרונות - טכנולוגית, ביטחונית, אך גם כלכלית.

אנחנו מחזירים לעם ישראל 655 מיליון ש"ח באמצעות דיבידנד אותו אנו משלמים לבעלים של החברה - אזרחי ישראל. הדיבידנד אותו אנו מעבירים היום הוא הגדול ביותר שניתן על ידי התעשיה האווירית והוא הגדול ביותר גם מול כל החברות הביטחוניות הממשלתיות."

מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: ״חברי הדירקטוריון, ההנהלה ועובדי התעשייה האווירית הם אלו שבזכותם הגענו ליום משמעותי זה. 655 מליון שקלים מועברים היום מהתע”א למדינת ישראל, זהו אינו דבר של מה בכך והוא פרי עמלים של העובדות והעובדים בחברה. אנו גאים מאוד על שהובלנו את החברה להצלחות עסקיות משמעותיות בשנים האחרונות, דבר המאפשר לנו להעניק דיבידנד משמעותי זה למדינת ישראל. האתגרים המשמעותיים של השנים האחרונות בהן ידענו את משבר הקורונה, משברים ביכולת רכש ואסקפה, ומלחמות בעולם, הוכיחו את כוחה של התעשייה האווירית, שהמשיכה להוביל  ולספק ללקוחותיה את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם. השנה החולפת הייתה שנת שיא בתוצאותיה הכספיות של החברה, עובדה המסמלת את חוזקה של החברה ואיתנותה. זאת בתוספת לצבר הזמנות של 14 מיליארד דולר המאפשר הסתכלות אל העתיד. ההשקעה במחקר ופיתוח של טכנולוגיות מתקדמות, הביאו לידי ביטוי את הפתרונות המערכתיים שאנחנו מייצרים לטובת הגנה על מדינת ישראל ושלל לקוחותינו בעולם."

מנהלת רשות החברות עו"ד מיכל רוזנבוים: "היום נעשה צעד נוסף שמגלם את האחריות והדאגה של חברה ממשלתית לבעלי המניות שלה- הציבור בישראל. אנו נמשיך ליישם את מדיניות שר האוצר, אביגדור ליברמן, ונקפיד על ייצור דיבידנדים שוטפים כפי שמתחייב מכל חברה כלפי בעלי מניותיה. אני מבקשת להודות ליו"ר התעשיה האווירית עמיר פרץ  ולמנכ"ל החברה, בועז לוי  - על שהביאו את התעשיה האווירית להישגים ורווחיות ומשקפים מדיניות קבועה של חלוקת רווחי החברה עם הציבור בישראל. התעשייה האווירית מוכיחה כי הינה בעלת חשיבות לאומית, ביטחונית ומשקית למדינת ישראל. התעשייה האווירית ניצבת בחזית העולמית של הטכנולוגיה הביטחונית בזכות מחקר ופיתוח איכותי, הון אנושי מובחר ומקצועיות שאינה מתפשרת. המשק הישראלי נהנה היום מפירות ההצלחה של התעשייה האווירית שאף קלטה בשנים האחרונות אלפי עובדים במקצועות היי-טק, ותרמה תרומה כבירה לחיזוק ביטחונה של מדינת ישראל".

בתמונה: מימין לשמאל- סמנכ"ל כספים תע"א, ערן אנצ'יקובסקי, מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי, יו"ר התעשייה האווירית, עמיר פרץ, מנהלת רשות החברות עו"ד מיכל רוזנבוים (קרדיט: התעשייה האווירית)

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה