עו"ד דותן לינדנברג בקריאה לחברי המועצות האזוריות: תפעלו כדי שהביטוח הלאומי יכיר באשדוד כעיר מחוז גם עבור נפגעי גוףעם בחירת מועצת העיר החדשה נוצרה הזדמנות לכך שפרנסי המועצות האזוריות בסביבה למשרד העבודה והרווחה בדרישה להעביר לעיר המחוז הסמוכה, אשדוד, את הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי הדנות בנפגעי עבודה ונכות כללית הפועלות מחוץ לאשדוד. זאת על מנת שנפגעי העבודה ונכות כללית תושבי מושבי הסביבה לא יצטרכו לכתת את רגליהם עד רחובות או רמלה לוועדות הרפואיות מ"דרג ראשון" של הביטוח הלאומי בגין נכות מעבודה או לוועדות הערר לנכות מעבודה ולנכות כללית המתכנסות בתל אביב או רמלה או רמת גן". כך אומר עו"ד לינדנברג העוסק בתביעות נזקי גוף.

כיום, תושבי מושבי הסביבה שנפגעים בתאונות עבודה צריכים במרבית המקרים לנסוע עד רחובות או רמלה בכדי לקבל את שיעורי הנכות המגיעים להם, למרות שבאשדוד מתגוררים כ-300 אלף תושבים, לעומת רחובות המונה  כ-150 אלף תושבים ורמלה אף פחות מכך.

עו"ד דותן לינדנברג: "למרות השיפור שהחל לאחר קריאתי לביטוח לאומי לפני כשנתיים בנושא, מרבית הוועדות מתכנסות מחוץ לאשדוד הנחשבת לעיר מחוז עבור משרדי הממשלה אבל לא עבור הביטוח הלאומי. עדיין חלק גדול מהוועדות אינן מתכנסות  באשדוד ועד שלא יתכנסו  כולן או לכל הפחות מרביתן באשדוד, לא נפסיק המעקב בעניין".

"מדובר במצב אבסורדי שבמהלך שנה, מספר רב של נכים כתוצאה מתאונות עבודה ונכות כללית תושבי מושבי הסביבה, נאלצים לנסוע עשרות קילומטרים ולפעמים במספר אוטובוסים רק בגלל שהביטוח הלאומי החליט למקם דווקא ברחובות, רמלה, תל אביב או רמת גן  את הוועדות הרפואיות שלו. מילא אנחנו עורכי הדין שמייצגים תושבים בוועדות הרפואיות צריכים לנסוע בשעות אחר הצהריים העמוסות והפקוקות לרחובות, רמלה ואזור המרכז", אומר עו"ד לינדנברג, "אבל מדוע לטרטר נפגעים ונכים, חלקם קשים ?"

לדבריו מדובר בוועדות רפואיות שכל נכה צריך לעבור דרכן בדרך לקביעת קצבה או מענק המגיעים לו, כאשר אפילו לתושבי אשקלון ישנה ועדה משלהם. 

עו"ד דותן לינדנברג: " תושבי מושבי הסביבה, זכאים לקבל שירות בסיסי ולהיבדק בעיר הקרובה. אין כל סיבה שהמוסד לביטוח לאומי לא יפעל לשנות מצב זה לרווחת התושבים. מדובר בנושא בעל משמעות חברתית מהמעלה הראשונה".

 

 עו"ד דותן לינדנברג צילום שירן וולק

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה