עמיר פרץ חתם על מסמך הבנות עם ראשי הרשויות בעוטף עזה והתחייב לחקיקת מעמדם של רבש״ציםהיום (רביעי) הגיע שר הביטחון לשעבר ויו״ר העבודה גשר מרצ בליווי ח״כ עמר בר לב והאלוף במיל. יאיר גולן לסיור בעוטף עזה. במסגרת הסיור נפגשו עם רבש״צים, שם התחייב לחקיקת מעמדם במסגרת המו״מ הקואליציוני.

קרדיט צילום: רענן כהן
יו״ר העבודה גשר מרצ ח״כ עמיר פרץ אמר ״במקום קמפיין ריק מתוכן על סיפוח, הייתי מצפה שממשלת ישראל תספח סוף סוף את הבעיות האמיתיות של תושבי עוטף עזה. את הביטחון האישי שלהם, את הרווחה, את הבריאות, את התשתיות. "
בחתימה על הסכם ההבנות, התחייבנו היום לעגן בחקיקה את מתן ההטבות הממשלתיות ליישובי עוטף עזה. לשם חיזוק החוסן החברתי, הקהילתי והכלכלי של קהילות העוטף התחייבנו לפיתוח תשתיות אנרגיה, אזורי תעשייה ומסחר, חינוך ותרבות. במקביל לחיזוק החקלאות כציר החיים המרכזי, פיתוח צירי התחבורה לטובת הצמיחה וקירוב אזור העוטף למרכז הארץ.
במקום להוביל שיח אמיתי של שינוי, בחרו כחול לבן להגרר אחרי סמוטריץ׳ והליכוד. "אנחנו כאן עם ראשי הרשויות של עוטף עזה, נדאג לשיפור רמת החיים והעלאת הביטחון האישי״.
המפגש וההבטחה מגיעה בצל ההסלמה בעוטף עזה , כאשר  שר הביטחון חוסם את רכזי הביטחון הצבאיים במדיה החברתית. ובתחילת השבוע החזירו כלל הרבש"צים בעוטף עזה את הציוד הצבאי אל החטיבה המרחבית כשהם עתידים להחזיר גם את הנשקים ולצאת לשביתה מלאה.

רכזי הביטחון הצבאיים התנצלו בפני התושבים אך משרד הביטחון יודע כבר זמן רב על מצוקת הרבש"צים ומתעלם במופגן. על כן כל האשמה היא על משרד הביטחון והעומד בראשו נפתלי בנט שאף הגדיל לעשות וחסם את הרבש"צים מלהגיב בדף הפייסבוק שלו למען לא ידע הציבור על מי מוטלת האחריות לביטחון היישובים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה