עקב ההתחממות בדרום :ראש הממשלה בביקור בעוטף עזהעקב אירועי אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לביקור באוגדת עזה ולפני זמן קצר הערכת מצב ביטחונית באוגדת עזה בהשתתפות שר הביטחון, סגן הרמטכ"ל, ראש המל"ל, ר' השב"כ ובכירי מערכת הביטחון.
לאחר הערכת המצב הביטחונית, נפגש ראש הממשלה עם ראשי רשויות בעוטף עזה

אריאל חרמוני משרד הבטחון

ראש הממשלה אמר בתום הערכת המצב הביטחונית אמר ״סיימתי עכשיו הערכת מצב עם ראשי צה"ל וצמרת הביטחון. ישראל רואה בחומרה רבה את ההתקפות עליה בגדר, על עוטף עזה, על באר שבע - בכל מקום. אני אמרתי בפתח ישיבת הממשלה השבוע שאם ההתקפות הללו לא ייפסקו – אנחנו נפסיק אותן. אני רוצה לומר לכם היום - ישראל תפעל בעוצמה רבה״.

ראש הממשלה סייר בחמ״ל אוגדת עזה שם פגש את תצפיתניות החמ״ל שזיהו הבוקר את חוליית השיגור שסוכלה ע״י צה״ל והביע הערכה לעבודת ופעילות החמ״ל באוגדת עזה. בתום הסיור באוגדת עזה, נפגש ראש הממשלה במועצה האזורית שדות נגב עם ראשי רשויות בעוטף עזה: תמיר עידאן ראש מועצת שדות נגב, אלון דוידי ראש עיריית שדרות, יאיר פרג׳ון ראש מועצת חוף אשקלון, אלון שוסטר ראש מועצת שער הנגב וגדי ירקוני ראש מועצת אשכול. 

 ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון,  התייחס לביקורו של ראש הממשלה ואמר  "מה שהיה מיוחד בפגישה הוא שישבנו על הדשא, כמו פעם, תחת צל עץ ובאווירה נינוחה ועניינית. אנחנו כראשי רשויות נתנו גיבוי לראש הממשלה לפעול באופן הענייני והמקצועי ביותר ואנחנו סומכים עליו על כל החלטה שתתקבל ועל כל דרך הפעילות. אנחנו חושבים שעד היום הממשלה נוקטת באיפוק מסוים וגם ראש הממשלה אמר, שאכן היתה רמה מסוימת של איפוק וברור הוא שגם בזה יש חציית קווים אדומים.

להבנתו, אכן היתה חציית קו אדום שממנה אי אפשר להיות שאנן לחלוטין. כראשי רשויות אנחנו צריכים להיערך בהתאם ונמשיך להיות מוכנים כי בצד השני, כנראה,לא מבינים שפה אחרת".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה