צה"ל במתקפה נרחבת הלילה ברצועת עזההלילה (שני) צה"ל פתח במקביל במתקפה נרחבת ברצועת עזה זאת אחרי מטח רקטות שנורו לעבר יישובי הדרום, עשרות מטוסי קרב הפציצו מנהרות בעזה ובתים של מפקדים בחמאס. המגעים להפסקת אש נמשכים, האו"ם שוחח עם בכירים בישראל, כמו גם עם חמאס ומצרים, בניסיון להביא לרגיעה בין הצדדים

הלילה צה"ל תקף תשעה בתים נוספים של מפקדים בארגון הטרור חמאס ששימשו כתשתית טרור

בשעות האחרונות, מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו תשעה בתי מפקדים של ארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה. הבתים שהותקפו שימשו כתשתית טרור ובחלק מהבתים אף נמצאו מחסני אמל"ח.

בין בתי המפקדים שהותקפו נמנים ביתו של מפקד גדוד בית חאנון, ביתו של מפקד פלוגת בית חאנון, ביתו של מפקד פלוגה בעיר עזה וביתו של מפקד פלוגה בגדוד שאטי של ארגון הטרור חמאס. בנוסף, הותקפה תשתית צבאית לניהול לחימה בבית אחראי למודיעין צבאי של ארגון הטרור חמאס בסג'עיה.

בנוסף צה"ל תקף מתחם מודיעין צבאי של ארגון הטרור חמאס במאמץ משותף של אגף התקשוב וההגנה בסייבר, אגף המודיעין וחיל האוויר, הותקף מתחם של המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס. 

 במהלך הלילה, תקפו מטוסי קרב של צה"ל פיר מנהרה השייך לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. פיר המנהרה נמצא סמוך לגן ילדים ומסגד ומוכיח פעם נוספת כיצד ארגון הטרור חמאס ממקם במכוון את נכסיו הצבאיים בלב האוכלוסייה האזרחית. צה"ל נוקט באמצעי זהירות ככל הניתן כדי לצמצם פגיעה אפשרית באזרחים במהלך פעילותו הצבאית. 

דובר צה"ל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה