צפו בשידור: משטרת ישראל מעניקה אות גבורה לגיבור מיכאל בן זיקרי ז"ל שהציל משפחה מטביעה בזיקיםכמעט חצי שנה מאז האירוע הטראגי, משטרת ישראל תעניק הערב (ב') את אות הגבורה למיכאל בן זיקרי ז"ל, הגיבור מאשדוד שחרף את נפשו עת הציל משפחה שלמה מטביעה באגם זיקים. צפו בשידור הישיר מהטקס

מיכאל בן זיקרי ז"ל

קצת יותר מ-5 חודשים לאחר שקיפח את חייו כשהציל משפחה שלמה מטביעה באגם זיקים, ולאחר שזכה לאות גבורה לדורי דורות מנשיא המדינה, הגיבור מיכאל בן זיקרי ז"ל זוכה שוב לאות גבורה רק שהפעם מידי משטרת ישראל.

את האות תקבל לידיה חלי איטח, אלמנתו של בן זיקרי ז"ל, הערב (ב') בטקס הענקת עיטורים וציונים לשבח לשוטרים, שוטרות ואזרחים, שפעלו בנחישות ואומץ לב במטרה להציל חיי אדם. 

צפו ברגעים המרגשים >>>

סיפור גבורתו של מיכאל בן זיקרי ז"ל

האירוע כזכור אירע בחודש יולי השנה. מיכאל שהה עם חלי אישתו בחוף כשהבחין באישה וילדים הקוראים לעזרה. מבלי לחשוב פעמיים הוא זינק למים בניסיון לחלצם. בתחילה הוא חילץ חלק מהטובעים, יצא מהמים ומיד נכנס שוב לחלץ את היתר. לאחר מכן הוא נסחף בעצמו בזרם ונעלם.

כוחות גדולים של כיבוי והצלה ערכו סריקות אחר בן זיקרי. אחרי כשעתיים של חיפושים הוא נמשה מחוסר הכרה מהמים, ניסיונות צוותי מד"א להצילו לא צלחו ומותו נקבע במקום.

מעשה גבורתו של בן זיקרי עורר התרגשות ברחבי העולם המוסלמי. גולשים מוסלמים רבים נפעמו ממעשהו ההירואי, שפורסם בערבית ובפרסית בחשבונות של משרד החוץ הישראלי ברשתות החברתיות.

חלי ומיכאל - מתוך עמוד הפייסבוק

"זו ההומניטריות האמיתית" - כתבה מירנא מעיראק בתגובה. "אין הבדל בין בני אדם, אללה לימד אותנו לאהוב זה את זה". מגיבה אחרת כתבה: "לאנושיות אין דת, מי ייתן ויישב בגן עדן ותבוא ברכה על משפחתו ויקיריו על מעשהו האציל".

משפחתם של האישה ואחייניה שניצלו מטביעה התקשו אף הם לעכל את שאירע והביעו צער עמוק על האבדן הקשה והכבד. "אנחנו כל המשפחה מתנצלים וכואבים את מה שקרה" - אמר דודם של הילדים. "אנחנו מכבדים את מה שהוא עשה ומשתתפים בצערם של המשפחה".

"אני מתרגש כל-כך. כולי דמעות, לא יודע מה לומר" - הוא הוסיף. "הוא פשוט גיבור שהציל ככה את הילדים. הלוואי שכולנו נהיה כמוהו. בעזרת ה' נגיע לחזק את המשפחה באבל שלהם. אני מודה לו ולכל המשפחה ואני מקווה שיהיו חזקים וגאים בו על מה שעשה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה