קק"ל מקפיאה את כל הפרויקטים שלה ביישובי עוטף עזה, בשל מחלוקות מול משרד האוצרתושבי עוטף עזה כועסים בשל ההודעה על מחלוקת בין קק"ל למשרד האוצר אשר הביאה לעצירה בעבודות פיתוח רבות באזור העוטף. בין השאר מדובר על סלילת דרכי מילוט ליישובים במצבי חירום

depositephoto

לפני שבוע. הוצב שלט המבשר על תחילת עבודות תשתית להקמת 20 יחידות דיור חדשות , במטרה לחיזוק משמעותי לצמיחה הדמוגרפית באזור, שממילא משפחות מתקשות לגור בו בגלל המצב הביטחוני.

אך  לפני מספר ימים הודיעה קק"ל שהיא מקפיאה את כל הפרויקט שלה ביישובי עוטף עזה, בשל מחלוקות מול משרד האוצר.

הודעת קק"ל - שרק לפני כמה חודשים הכריזה בישיבת דירקטוריון חגיגית על ההחלטה להשקיע 100 מיליון שקל בתחום התשתיות והביטחון ביישובי עוטף עזה - עוררה סערה בקרב ראשי הרשויות בעוטף.

הפרויקטים שאליהם התחייבה קק"ל רובם ביטחוניים ויש להם השפעה קריטית על היישובים.בין השאר מדובר על סלילת דרכי מילוט ליישובי דרום רצועת עזה, כדי שיוכלו לצאת מיישובם במצבי חירום.

בקיבוץ גבים החלו לפני חודש בעבודות סלילה של כביש מילוט ואף שפכו במקום מצעים לקראת סלילת הכביש. בשבוע שעבר הכל נעצר. תוואי הכביש והמצעים נותרו במקום. גם עבודות התשתית להרחבות היישובים, בין השאר בקיבוצים חולית, סופה ונחל עוז, הוקפאו. חקלאי עוטף עזה גם הם משלמים את המחיר: פרויקט לשיקום השדות, שנהרסו בשל תנועה של כלים צבאיים בזמני ההסלמות, הופסק אף הוא.

ראשי הרשויות העבירו פנייה ליו"ר קק"ל, דני עטר, שבה כתבו בין השאר: "עצירת העבודות, דוגמת דרך המילוט מקיבוץ גבים, תהפוך בכייה לדורות. לא ייתכן שבמציאות הביטחונית שבה אנו חיים, תיעצר פעילות זו".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "משרד האוצר נמצא בימים אלו בדיאלוג מול הגורמים הרלוונטיים בקק"ל, במטרה לייצר תהליך סדור ומקצועי שמביא לידי ביטוי את סדרי העדיפות של הממשלה בפרויקטים המשותפים שיבוצעו על ידי קק"ל. אנו מקווים שניתן יהיה להגיע להבנות בתקופה הקרובה".

מקק"ל נמסר בתגובה: "לאחרונה, בהחלטה מצערת ולא ברורה, החליט היועץ המשפטי לממשלה למנוע ממשרדי הממשלה להמשיך בביצוע פרויקטים משותפים עם קק"ל. אנו מקווים שההחלטה התמוהה הזו תשתנה במהרה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה