ראש הממשלה הדיח את חברת הכנסת שאשא ביטון כי בקשה לפעול לפי ההיגיון והמצפון

$(function(){setImageBanner('64d955a3-fe87-4678-ab40-981e60e30c20','/dyncontent/2024/3/5/41773466-f239-43b5-82a3-056fff30e22a.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

יו"ר ועדת הקורונה יפעת שאשא ביטון הודחה מתפקידה ע"י ראש הממשלה כי לא הסכימה לבצע החלטות על אוטומט אלא להבין את ההיגיון מאחוריהם (כמו ההחלטה לסגור את חופי הים, בזמן שהמומחים טוענים שאין סכנת הדבקה בחופים).

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הודיע על שורה של עונשים לחברי הליכוד שלא מתיישרים עם דעותיו של ראש הממשלה.
האבסורד הוא - שכל ההחלטות שקיבלה ד"ר ביטון בניגוד למשרד הבריאות והממשלה, אומצו בסופו של דבר על ידי הממשלה עצמה כי הוכחו כנכונות לציבור

ד"ר שאשא ביטון צילום עדינה ולמן דוברות הכנסת

בנוסף להדחתה של יו"ר ועדת הקורונה יפעת שאשא ביטון מתפקיד יו"ר ועדת הקורונה, ראש הממשלה סגר חשבון עם אלו שלא הצביעו נגד חוק ההמרה - חוק האוסר לשלוח הומואים ולסביות לטיפולים פסיכולוגים קשים (שבעקבותיו התאבדו לא מעט צעירים ואחרים נשרטו קשות). ראש הממשלה סיכם עם החרדים שהליכוד יצביע איתם, אך מספר חברי כנסת נמנעו מלהצביע נגד מצפונם ולכן יענשו.

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הודיע על שורה של עונשים לחברי הליכוד שלא מתיישרים עם דעותיו של ראש הממשלה. והם לא יורשו להגיש הצעות חוק עד סוף המושב הנוכחי.  הנענשים הם - חברי הכנסת שאשא ביטון, מיכל שיר, שלמה קרעי, קרן ברק, שרן השכל, עוזי דיין ואבי דיכטר.

העונש של השרים על חוסר משמעת -  הם יגויסו לטובת תורנויות במליאה שתכליתן לשבת ולהאזין לדברי האופוזיציה ולעיתים גם לענות.

בין השרים: השר לביטחון פנים אמיר אוחנה (הומו מוצהר שלא יכל להצביע נגד הקהילה שלו), וכן שר האוצר ישראל כץ, שר החינוך יואב גלנט והשרים אופיר אקוניס ואלי כהן.

שאשא ביטון הגיבה על החלטת ראש הממשלה נתניהו ואמרה כי מדובר בהחלטה שמטרתה למנוע שיח ודיונים רציניים. "פעלתי על פי צו מצפוני, זו החלטה שמטרתה למנוע הקשבה לציבור והשמעת קולות אחרים. אני שמחה שפתחתי את הוועדה גם בפני הציבור בשקיפות, ברצינות ובהקשבה מלאה. אני מתחייבת להמשיך לפעול כך גם בעתיד, בכל מקום שאהיה".

העברתה של שאשא ביטון מתפקידה מצריכה את אישור ועדת הכנסת וכן את כינוס ועדת הקורונה ואת אישורה להחלפתה ביו"ר אחר.

אגב, בשבוע לפני הדחתה, זכתה ד"ר שאשא ביטון למחמאות מקיר לקיר ולאהדה ציבורית רחבה על אומץ ליבה לפעול בהגיון ולפי צו מצפונה. הגיון ומצפון שהוכחו כמדוייקים מול החלטות הלא הגיוניות קודמות שהציבור לא הבין אותם (בסופו של דבר אומצו כל החלטותיה של ביטון ללא יוצא מן הכלל). אך העונש שלה הוא על כי הביע עמדה עצמאית ולא התיישרה לפי הוראות ראש הממשלה, גם אם לא היו הגיוניות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה