ראש הממשלה מציג "שגרת הקורונה"לאחר דיונים ממושכים בממשלה, לפני זמן קצר הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על מספר הקלות נוספות שצפויות, כאשר בהן פתיחת קניונים כבר ביום חמישי הקרוב, מערכת החינוך כולה תשוב לפעילות עד סוף החודש. מהיום מותר להיפגש עם סבא וסבתא אך לא לחבק וכן בוטלה הגבלת ה-100 מטר

ראש הממשלה מעדכן מה אומר ומה השלבים בהם נחזור לשגרה "שגרת הקורונה" כפי שכינה זאת. 

ראש הממשלה מציג את המתווה החדש צילום לעמ

"ההתמודדות שלנו עם משבר הקורונה העולמי מתקיימת ללא הפוגה. מתחילת המשבר השקענו מאמץ לאומי רחב היקף כדי לבלום את הקורונה, הישגנו הצלחה גדולה מאוד. לצד זאת, ליבנו עם המשפחות שאיבדו את יקיריהם בעקבות המגפה, לאבד אמא אבא זה לא נתפס. ולכן המאמץ שלנו הוא להציל חיים!".  

עוד הוסיף: "הישגי ישראל במערכה מול הקורונה גדולים, אנחנו לומדים מהעולם והעולם לומד מאיתנו. על בסיס ההישגים הללו גיבשנו תוכנית מקיפה ואחראית לשגרה חדשה שגרת הקורונה במסגרתה: החל מהיום (שני, 4.5) אין הגבלת מרחק בוטלה מגבלת התנועה של 100 מטרים מהבית מותר לצאת מהבתים לכל מרחק, מותר לבקר גם בני משפחה מדרגה ראשונה, גם את סבא וסבתא אבל אני מבקש מכם עדיין לא לחבק לא לנשק לא לגעת - לשמור מרחק!, בשלב זה מותר לקיים מפגשים עד 20 איש, בעוד שבועיים נתיר התכנסות של 50 איש, ונאפשר חתונות של 50 איש". 

עוד ציין את התוכנית להמשך: "ביום חמישי הקרוב 7.5 פתיחת קניונים, בסוף החודש 31.5 אני מקווה שנוכל לאפשר התכנסות עד 100 איש וב-14.6 מקווים שנוכל לבטל לגמרי את הגבלת ההתקהלות. 

כמו כן ציין אזהרות המחייבות הערכת מצב: "אם יתגלו 100 חולים חדשים ביום שאינם ממוקדי ההתפרצות (חו"ל, בתי אבות ואזורים אדומים).  בחינת קצב ההדבקה: הכפלה ב-10 ימים וכן אם מספר החולים הקשים יעלה ל-250". 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה