רשויות מקומיות נתונות לפגיעה מהאקרים מדי חודשהשבוע התקיימו הדרכות לעובדי המועצה האזורית חוף אשקלון בנושא אבטחת מידע ותחום הסייבר כחלק מתכנית הגנה על הרשויות המקומיות בכל הארץ מפני התקפת "האקרים"

צילום יאיר הרוש

אדיר חורי, מנהל מחלקת המיחשוב במועצה, אמר כי "מתקפות סייבר הם המלחמה הבאה בכל ארגון, ואחת ההבנות בנושא הם כי מערכות הגנה טכנולוגיות לבדם אינם מספקות ללא משנה זהירות מצד המשתמש ולכן נבנתה בהתאמה תכנית שנתית להדרכת עובדים בנושא מתוך מטרה ליצור שכבה הגנה נוספת".

המדריך ראול מנשירוב, נציג רשות הסייבר ממשרד הפנים, הסביר כי בכל חודש יש כ-100 ניסיונות של פצחנים לפרוץ למערכות האבטחה מתוך 256 רשויות מקומיות בישראל. הרעיון של ההדרכה, הסביר ראול, הוא להעביר את המסר ברמה אישית לכל עובד ועובדת ברשויות המקומיות. "המטרה היא לייצר כמה שיותר אבטחה בצורה יזומה מול המשתמשים בארגונים עצמם (העובדים) ולא רק מצד מנהלי אבטחת מידע, שזה תפקידם".

ראול ציין עוד כי מאז שמערכת המיחשוב במועצה הותקפה מצד האקרים ב"וירוס כופר" לפני מספר חודשים, הרי שנעשו פעולות חשובות לאבטחת המידע. "אני רואה שיש שיפור משמעותי בארגון עצמו מאחר והוסיפו חסימות והגנות משמעותיות שלקחו את המועצה למקום יותר טוב", אמר ראול. כזכור, למועצה הצטרף לפני מספר חודשים גם איש אבטחת מידע, דניאל זיטנר, שתורם רבות לחיזוק חומת ההגנה הוירטואלית של מחשבי המועצה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה