סיכול נסיון מכירה ברשת של ספרי קודש עתיקים אשר נגנבו ממושב קוממיותבלשי משטרת ישראל הצילו אוסף של סיפרי קודש נדירים בני 200 שנה אשר נגנבו והוצעו למכירה, נתפסו על ידי בלשי המשטרה וישובו בימים הקרובים אל הרב מנדלסון ממושב קוממיות

דוברות משטרה

 ביום רביעי האחרון (7.11) הוגשה תלונה בתחנת המשטרה בגין התפרצות וגניבת ספרי קודש נדירים מבית הרב מנדלסון במושב קוממיות שבתחום מועצה אזורית שפיר.

מדובר באוסף ספרי קודש בני מאות שנים שערכם הכספי והערכי רב מאוד והינם נדירים ביותר. המתלונן זיהה את ספרי המשפחה מוצעים למכירה פומבית באינטרנט ודיווח על כך לחוקרי המשטרה שמיד החלו בפעילות חקירתית מקצועית תוך שימוש ביכולות מתקדמות על מנת להציל את הספרים רגע לפני שהיו נמכרים ואולי אובדים לנצח.

פעילות מקצועית זו בימים האחרונים, הביאה היום בצהריים את בלשי תחנת קריית גת אל העיר ירושלים שם אותרו הספרים הנדירים ולהשיבם חזרה במטרה להשיבם לחיק משפחת מנדלסון בימים הקרובים. משיחות עם בני המשפחה עולה כי מדובר בספרים נדירים כבני 200 שנים אשר שרדו פוגרומים וחלקם אף את השואה ואשר היו שייכים מזה דורות למשפחת הרב מנדלסון.

חקירת המשטרה נמשכת. אנו מדגישים כי משטרת ישראל תפעל במקצועיות תוך שימוש ביכולותיה המתקדמות על מנת להגן על רכושו של הציבור ולאתר את אלו הפוגעים בביטחונו של האזרח. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה