שועטים לעבר חידוש ההגבלות - מרכזי הקניות וחניות הרחוב צפויות להסגרמספר הנדבקים היומי ממשיך להיות גבוה וכבר עבר את הסף שהגדיר ראש הממשלה להפעלת ריסון מהודק, שמשמעותו הטלת הגבלות על המסחר וסגירת מרכזי קניות. ביום ראשון תתכנס ועדת הקורונה ותחליט אם הולכים לסגר מלא או הגבלות על המסחר

שוב ייסגר?

נתוני התחלואה בישראל ממשיכים לעלות בצורה מדאיגה, וגם באשדוד מספר הנדבקים מכפיל עצמו מיום ליום. במוצאי שבת יחל מבצע החיסונים בישראל, אך ייקחו עוד חודשים עד אשר נצליח למגר את הנגיף מקרבנו, ובינתיים הנתונים בהחלט מדאיגים.

לפי ההערכות, נציגי המשרד ימליצו לאשר את הפעלת התוכנית ברגע שישראל תגיע לממוצע שבועי של יותר מ-2,500 נדבקים בשבוע, או למקדם הדבקה של 1.32 (כלומר - אדם אחד מדביק 1.32 אנשים).

ההערכה היא כי כבר בשלישי נגיע ליעד של 2500 נדבקים בממוצע שבועי, אז יופעלו ההגבלות:  סגירת המסחר, הקניונים, השווקים וחנויות הרחוב; סגירת בתי הספר בערים האדומות והכתומות (למעט גני ילדים), צמצום התחבורה הציבורית ל-50% וסגירת עסקים עם קבלת קהל. משרד הבריאות ימליץ להשאיר פתוח עסקים שעובדים במתכונת אחד על אחד – למשל, ספרים ומכוני קוסמטיקה. בתרחיש זה, חנויות הרחוב צפויות להיסגר שוב.

שר האוצר ושרי כחול לבן מתנגדים להטלת ההגבלות, עד אשר ינתן להם מידע לגבי מבצע החיסונים, היקפם והשפעתם. "נבקש לקבל את כלל המידע הרלוונטי טרם כינוס הקבינט, ורק לאחר מכן נגבש את עמדתנו בנוגע להגבלות הנדרשות" - אמר בני גנץ יו"ר כחול לבן.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה