שלב ראשון ליציאה מהסגר: הממשלה אשרה ביום ראשון ייפתחו גני הילדיםלאחר דיון ממושך הממשלה אשרה את השלב הראשון ביציאה מהסגר: בתחילת השבוע הבא ייפתחו גני הילדים לגילאים 6-0, בין השאר תנתן אפשרות עסקים שלא מקבלים קהל והאפשרות לאיסוף עצמי ממסעדות. ההקלות לא יכללו יישובים "אדומים"

אילוסטרציה גן ילדים

הערב (יום ה') קבינט הקורונה  מודיע כי היציאה מהסגר המלא תחל ביום ראשון הקרוב ותכלול את ההנחיות הבאות:

פתיחה של מוסדות החינוך בגילים 6-0

עסקים ללא קבלת קהל

איסוף עצמי ממסעדות

פיתחת גנים לאומיים וחופי הים. 

ביטול מגבלת היציאה למרחק של יותר מקילומטר מהבית התקהלויות יתאפשרו בכמות של עד 10 אנשים במרחב סגור ו-20 במרחב פתוח.

חשוב לציין השלב הראשון לא כולל יישובים עם נתוני תחלואה גבוהים ("אדומים"), שימשיכו להתנהל תחת הגבלות מחמירות. 

שר החינוך יואב גלנט קרא לקבל "החלטה מהירה" על פתיחת גני הילדים - כדי לאפשר את פתיחתם כבר ביום ראשון. "צריך לתת זמן למערכת להתארגן", אמר.

השר שמולי תמך בקריאתו: "הגיל הרך חייב להיפתח מיד, כבר בתחילת השבוע. אין שחרור של המשק כשמאות אלפי הורים משותקים לביתם. שעורי התחלואה בגיל הרך זניחים וגם התחלואה הכללית יורדת. חייבים לפתוח".

בנוסף, גלנט טען שההדבקה כלל לא התרחשה במערכת החינוך. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, השיב: "זה שתחזור על אותה מנטרה פעם אחר פעם לא יהפוך אותה לנכונה. כל המומחים אומרים שהתחלואה הגיעה ממערכת החינוך".

בין הנושאים שעדיין נמצאים במחלוקת היא לימודים בכיתות א' ו-ב', כאשר במשרד האוצר מעוניינים לחדש את פעילות הכיתות, כדי לשחרר עשרות אלפי הורים למעגל העבודה. מנגד, במשרד הבריאות חוששים שזה יוביל לעודף הדבקה.

הסוגיה השנייה היא בהקשר לחנויות הרחוב, שבהן יש מפגש פיזי בין מוכר לקונה ופוטנציאל להדבקה, בזמן שבעלי עסקים סובלים ממשבר כלכלי קשה. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה