שמות החטופים ששוחררו בפעימה השניה משבי החמאס במבצע "דלתות שמיים"

$(function(){setImageBanner('c50655df-c357-4a69-a6b7-883faaa2c634','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

ערב שבת בשעה 17:00 החל שחרור 13 אזרחי ישראל שנחטפו מבתיהם ב7 באוקטובר והיו בשבי החמאס במשך 50 יום אך נעצר בעקבות עיכוב של החמאס והם שוחררו לקראת חצות. הם שוחררו במסגרת הפעימה השניה שאמורה להימשך 4 ימים במסגרת הפסקת אש ובהם ישוחררו בסך הכל 50 חטופים מתוך 240 חטופים שנלקחו בשבי החמאס. אלו החטופות והחטופים שחזרו לישראל בפעימה השנייה: שרון אביגדורי (52), נעם אביגדורי (12), נעם אור (16), עלמא אור (13), הילה רתם (12), אמילי הנד (9), מיה רגב (21), נגה וייס (18), שירי וייס (53), עדי שהם (38), יהל שהם (3), נווה שהם (8 , שושן הרן (67) ברוך שובכם

היום ה-50 למלחמת חרבות ברזל: 13 חטופים ישראלים ו-11 זרים שבו בערב שישי לישראל אחרי יותר מחודש וחצי בשבי חמאס. החטופים הישראלים הועברו לידי אנשי הצלב האדום, משם הגיעו למצרים - ובהמשך עברו לשטח ישראל. המשוחררים עברו בדיקות רפואיות ראשוניות בבסיס חצרים ולאחר מכן הועברו להמשך בדיקות בבתי חולים שונים בארץ ונפגשו עם משפחותיהם. 

אמש שוחררו בפעימה הראשונה של העסקה מרגלית מוזס, חנה קציר, דורון כץ-אשר, אביב אשר, רז אשר, רותי מונדר, אוהד מונדר, קרן מונדר, עדינה משה, יפה אדר, דניאל אלוני ואמיליה אלוני, וחנה פרי . 

הערב בחצות לאחר 7 שעות עיכוב של החמאס שוחררו עוד 13 ישראלים חטופים. בניגוד להסכם רותם הילה שושני שוחררה ללא אימה שנותרה בשבי , ומיה רגב שוחררה ללא אחיה שנותר בשבי החמאס. 

אלו שמותיהם וסיפורם של האזרחים ששוחררו בפעימה השנייה במסגרת עסקת שחרור החטופים : 

החטופים ששוחררו

שירי ונגה וויס

שירי וייס, בת 53 נחטפה יחד עם בתה נוגה וייס בת ה-18 מביתן בקיבוץ בארי.

שירי וייס (53) ובתה נוגה (18) היו בביתן שבקיבוץ בארי בשבת השחורה. אילן, אב המשפחה, שהיה בצוות החירום של הקיבוץ יצא מהבית בשעה 7:15 ומאז נותק איתו הקשר. הוא הוגדר כנעדר.
כשנכנסו המחבלים לביתם, נוגה נכנסה מתחת למיטה בממ״ד. דלת הממ״ד הייתה פתוחה והמחבלים נכנסו וחטפו את אמא שירי, בזמן שנוגה עדה לחטיפה ומעדכנת בקבוצת הוואטסאפ המשפחתית.
לאחר שחטפו את שירי, שרפו המחבלים את הבית ונוגה התקשתה לנשום. בעצתה של אחותה הגדולה, מיטל, ברחה נוגה דרך חלון הממ״ד והתחבאה בשיח. בשעה 11:30 שלחה נוגה שמחבל מתקרב אליה ומאז נותק איתה הקשר. המשפחה קיבלה הודעה שהן נחטפו לעזה. הן שוחררו היום מהשבי לאחר 50 יום 

גם אב המשפחה, אילן, נחטף יחד איתן לעת עתה יישאר בשבי החמאס. 

שירי ונוגה וייס

ד"ר שושן הרן מקיבוץ בארי

ד"ר שושן הרן בת 67 , מדענית, הקימה ארגון בשם The Fair Planet, שמטרתו למגר את הרעב בכל העולם.
היא הקדישה את חייה לעזרה לאנשים מורעבים, ללא הבדל דתם או גזעם.
הרן היא ילידת בארי. הוריה, אברהם ורינה הברון, היו ממייסדי הקיבוץ. 

בשבת השחורה נחטפו שושן ושישה מבני משפחתה – בתה עדי, חתנה טל, נכדיה – נאווה (8) ויהל (3), גיסתה שרון ובתה של שרון נועם (12) - בידי מחבלי החמס לעזה ומאז הם שם. שלושה בני משפחה נוספים – בעלה אבשל, אחותה לילך וגיסה אביתר - נרצחו. 

היום היא שוחררה משבי החמאס

שושן  הרן

נועם ועלמא אור תושבי קיבוץ בארי

-

נעם אור בן ה-17 ועלמא אור בת ה-13  הם נחטפו יחד עם אב המשפחה דרור, בן ה-48 מביתם בקיבוץ בארי -אך הוא יישאר בשבי החמאס. אמם יונת נרצחה בשבת השחורה. 

ב 7 באוקטובר אבד הקשר עם יונת (בת 50), בעלה דרור (בן 48) ושניים מילדיהם, נעם (בן 16) ועלמא (בת 13 וחצי), תושבי בארי. קרובי המשפחה של יונת קיוו שהיא בין החיים ואולי נחטפה לעזה יחד עם בעלה וילדיה, אולם 14 יום לאחר המתקפה הרצחנית, התקבלה הבשורה שגופתה של יונת נמצאה. בנם הבכור של יונת ודרור, יהלי (בן 18), ניצל מהתופת מכיוון שבאותה העת היה בקומונה באזור הצפון, שם הוא נמצא בשנת שירות.
עלמא אור בת 13, תלמידת כיתה ח' בבית הספר נופי הבשור, שחקנית כדורעף בקבוצת הפועל אשכול. הקבוצה כוללת שחקניות מקיבוצי ויישובי העוטף שעברו את התופת והטבח הנוראי שפקד אותם ב-7 באוקטובר.
ובן דודם ליאם אור בן ה-18 והאב דרור לא שוחררו יחד איתם ונשארו בשבי החמאס

נועם ועלמא אור

-

הילה רותם שושני מקיבוץ בארי 

רעיה רותם, בת 54, נחטפה יחד עם בתה הילה רותם-שושני, בת 12.5 ועם חברתה של הילה - אמילי הנד. בסביבות השעה 11:00, רמי, אביה של הילה, עוד דיבר עם רעיה שאמרה לו שהן מסתתרות בממ"ד מפני המחבלים, בשעה 12:05 רעיה הספיקה לכתוב לאחיה שהיא והילה נחטפו, זו הייתה התקשורת האחרונה עמם את הטלפונים שלהם איכנו בעזה. 

בפעימה הנוכחית רק הילה בת ה12.5 שוחררה אימה נותרה בשבי החמאס. 

הילה רותם שושוני

הילה ורעיה רותם שושני

אמילי טוני קורנברג הנד מקיבוץ בארי

אמילי חגגה את יום הולדתה התשיעי בשבי. בשבועות הראשונים אמילי נחשבה לנרצחת עד שהמשפחה קיבלה הודעה על חטיפתה. אמילי הלכה לישון בשישי בערב אצל חברה שכנה מהקיבוץ, הילה רותם, ובשבת כשהתחילו האזעקות תומס, אביה, לא הצליח ליצור קשר עם אמה של החברה אצלה שהתה. גם החברה אצלה ישנה ואמה, נחטפו. 

אמילי הילה ורעיה בממ"ד לפני שנחטפו

סיפור חייה של אמילי טוני קורנברג הנד

אמילי קורנברג נחטפה

אב המשפחה, תומס הנד (64), הוא נוצרי קתולי שנולד באירלנד והגיע לישראל ב־1992 כדי להתנדב בקיבוץ בארי. התוכנית הייתה לעבוד שלושה חודשים בחקלאות ואז לשוב למולדתו, אבל אז הוא פגש את נרקיס, בת הקיבוץ, שהייתה צעירה ממנו בעשור. הם התאהבו, נישאו, ונולדו להם שני ילדים: עדן (29) ונטלי.

כשנטלי הייתה בת שלוש תומס ונרקיס התגרשו, ותומס המשיך להתגורר בבארי ועבד במפעל הדפוס של הקיבוץ. שבע שנים לאחר גירושיו פגש את ליאת קורנברג, תושבת צפון הארץ, והשניים ניהלו מערכת יחסים שבמסגרתה נולדה אמילי. כשאמילי הייתה בת שנתיים וחצי, אמה ליאת נפטרה מסרטן השד. וכך, מי שעזרה לתומס לגדל את אמילי ושימשה עבורה כאמא, הייתה למעשה נרקיס, גרושתו ואם שני ילדיו הגדולים. נרקיס הנד ז"ל, כאמור, נרצחה בטבח הנורא, בגיל 54.

תחילה בני המשפחה קיבלו הודעה שאמילי נרצחה אך לא מצואים את גופתה, כמעט חודש ימים אחרי המתקפה משפחתה של אמילי הנד בת ה-9 מקיבוץ בארי התבשרה שהייתה טעות בזיהוי - אמילי לא נרצחה אלא נחטפה לעזה כשהיא בחיים.

היום היא שוחררה במסגרת הפעימה השניה של שחרור החטופים לאחר 50 יום בשבי החמאס. 

שרון ונועם אביגדורי מהוד השרון

שרון אביגדורי, בת 52, נחטפה יחד עם בתה, נועם - בת ה-12. הן מתגוררות בהוד השרון והגיעו לבקר את בני משפחתן בקיבוץ בארי. שרון ונועם הן קרובות משפחה של משפחת שהם.

חן אביגדורי, אב המשפחה, מספר: שרון היא מטפלת רגשית שעובדת עם ילדים על הרצף האוטיסטי ומצילה את העולם כל יום מחדש. הרגישות האין סופית שלה מאפשרת לה להיכנס לתוך העולם הסגור של הילד האוטיסט ולפעמים גם להוציא אותו משם.אישה שכולם אוהבים, בעלת לב ענק, אוהבת אדם וחיות.
נעם הייתה אמורה לחגוג בת מצווה בקרוב. ילדה אהובה וחייכנית עם המון חברים. חניכה בתנועת הצופים ותלמידה טובה אבל מעבר להכל היא חברה טובה, מצחיקה, אכפתית ומשקיענית.

היום הן שוחררו בפעימה השניה מהשבי של החמאס לאחר 50 יום. 

שרון ונועם אביגדורי

-

עדי שהם וילדיה נוה ויהל ממעלה הצבי

עדי שהם, בת 38 ושני ילדיה - נוה בן ה-8 ויהל בת ה-3 נחטפו מקיבוץ בארי כשהגיעו לביקור בבית דודתם בקיבוץ. הם מתגוררים במעלה צביה, יישוב בגליל. גם אב המשפחה, טל נחטף,אך לעת עתה יישאר בשבי החמאס. 

ב7 באוקטובר עדי ביקרה את משפחתה בקיבוץ בארי , ונחטפה יחד עם בעלה טל ושני ילדיהם - נווה ויהל. במשפחתם יש שלושה נרצחים ושמונה חטופים ונעדרים. בשבת בבוקר בזמן 

‎שהטרוריסטים יורים לכל עבר ושורפים את ביתם, בני המשפחה הסתתרו במרחב המוגן במשך שעות ארוכות  לאחר שעות ארוכות ומתוחות במהלכן היו לכודים בבית, איבד כל קשר עמם

‎כולם נלקחו כבני ערובה; סבתא וסבא שושן ואבשל בני יותר מ-65, אמא ואבא טל ועדי בשנות ה-30 לחייהם, נכד ונכדה - נווה בן ה-8 ויהל בת ה-3.

‎לצערנו נודע שהסבא אבשלום הרן נרצח באכזריות בקיבוץ בארי וגם הדודים תרי ולילך קיפניס יהי זכרם ברוך.

ארבעת בני משפחת שהם הם לא היחידים שנחטפו באותו ביקור - 12 בני משפחה אחת שהו בממ"ד אחד בקיבוץ בארי.

כולם הגיעו מכל קצוות הארץ לבילוי משפחתי. מתוך 12 בני המשפחה, שלושה נרצחו ועשרה נחטפו. שתיים מהן – יהודית ונטלי רענן, אזרחיות אמריקניות, שוחררו כ"מחווה הומניטרית" של חמאס. 

משפחת שהם

מיה רגב מהרצליה

מיה רגב  בת 21 מהרצליה נחטפה יחד עם אחיה איתי רגב בן ה18 מהמסיבה ברעים 

איתי ומיה היו נרגשים מאוד לקראת המסיבה ב"רעים", שממנה נחטפו. האם מירית סיפרה: "היינו במקסיקו שלושה שבועות ונחתנו ב-23:00 ביום שישי בישראל. כל הטיול הם דיברו על המסיבה וכמה הם רוצים להיות בה. הם דיברו על המסיבה המון, והיה איזה רגע שהם פחדו שהם לא יגיעו בזמן, כי פספסנו את הטיסה הראשונה שלנו, והם ממש התבאסו. בסוף הגענו הביתה בשישי בחצות, וב-00:20 הם כבר היו בדרך למסיבה".

מיה רגב

עם התקפת המחבלים על המבלים במסיבה, התקשרו האחים אל אביהם ועידכנו שהם מנסים להימלט. לאחר תקופה מורטת עצבים, קיבלו ההורים מירית ואילן רגב הודעה שאיתי ומיה חיים, אך נחטפו לעזה. 

הוריהם של האחים מהרצליה הובילו קמפיין רחב ומתוקשר למען השבתם הבייתה, יחד עם יתר החטופים – בעיר, בארץ ובעולם. מיה שוחררה היום משבי החמאס אך ללא האח איתי שנשאר  לעת עתה בשבי  החמאס. 

מיה ואיתי רגב

מועצה אזורית אשכול נמסר

"ברוכים השבים אהובים שלנו  חיכינו לכם כל כך!

אשכול מתרגשת עם שובם לאדמת הארץ של 12 חברותינו וחברינו האהובים לקהילה אחרי 50 יום בשבי חמאס:
הילה רותם שושני (13), אמילי קורנברג הנד (9), נעם (17) ועלמה (13) אור, נגה (18) ושירי וויס (53), שרון (52) ונועם (12) אביגדורי, שושן הרן (67), עדי (38), יהל (3) ונווה (8) שהם. כולם נחטפו מקיבוץ בארי. בנוסף שוחררו 4 עובדים זרים וצעירה נוספת ממרכז הארץ.
כולם נמצאים כעת במקום מוגן ובטוח, עטופים על ידי צוותי רפואה ועובדים סוציאליים ובקרוב יפגשו עם בני משפחותיהם.
אנו מכבדים את הזמן והפרטיות של חברינו שחזרו ושל משפחותיהם. אנו כאן, גורמי המקצוע במועצה והקהילה כולה נלווה ונעטוף אותם ברגישות רבה במסע שמחכה להם, לפי הקצב והזמן האישי שיידרש להם.
ליבנו עם חברי קהילתנו הרבים שעדיין מוחזקים בשבי ועם משפחותיהם. צוותי הרווחה והחוסן מלווים את המשפחות והקהילות היישוביות בימים מטלטלים אלה.
אנו מחכים ומייחלים לחזרתם של כל החטופים והחטופות הביתה במהרה!
גדי ירקוני וצוות מטה החירום
מועצה אזורית אשכול"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה