הנוף הפסטורלי הפך לפיח שחור : שריפה בתצפית מצפור אסף סיבוניתצפית נוף מרהיבה ביופיה לצד צלילי פעמוני רוח נעימים נמצא המצפור על דרום מישור החוף וצפון רצועת עזה. היום פרצה שריפה במקום והפכה את נקודת התצפית פיח שחור

בשעות הצהריים פרצה שריפה סמוך לקיבוץ ניר עם במועצה האזורית שער הנגב .  בתצפית הנוף  המוכרת שמטיילים רבים  נוהגים לפקוד מדיי סופי שבוע . הנקרא "מצפור אסף סיבוני" , הנוף הפסטורלי עמדת התצפית ופעמוני הרוח הפכו לפיח שחור , שרק מטרים ספורים משם נמצאת רצועת עזה . כל מי שהגיע איי פעם למצפור הרגיש כמה קרובים אנחנו וכמה הלבבות רחוקים ופעמוני הרוח יכלו להחליף את תחושות הכעס והשנאה לתקווה ואמונה לשלום. והיום עצוב לראות את המראות הללו. 

מצפור אסף סיבוני אחרי השריפה

צילום השריפה  ביטחון שער הנגב : מצפור אסף סיבוני אחרי השריפה

לפני ואחרי

מצפור אסף סיבוני:

המצפור נבנה לזכרו של אסף סיבוני מחללי אסון המסוקים . אסף בן קיבוץ ניר עם, אהב את האזור והטבע. במקום נבנה פעמון רוח ייחודי אשר מספר פעמוני הרוח מציינים את שנות חייו שנגדעו בטרם עת.

גם היום (ב') פרצו מספר שריפות בין יישובי הדרום והפכו שדות ושמורות לפיח שחור . 

מדוברות כב"ה מחוז דרום נמסר :

"צוותי כיבוי, קק"ל, רט"ג, גרורים צבאיים פעלו היום בגזרת מועצה אזורית אשכול בשריפה אחת. בגזרת מועצה אזורית שדות נגב בשריפה אחת ביער ובמועצה אזורית שער הנגב בשתי שריפות כאשר אחת גדולה ובה מסייעים גם כלי צמ"ה.
פרט לשריפה במועצה אזורית שער הנגב הושגה שליטה על כל השריפות וחוקר שריפות שהגיע למקומות השריפה ציין  שכל התשע שריפות נגרמו כתוצאה משיגור בלונו תבערה" 

ח"כ אלון שוסטר ממפלגת כחול לבן, נציג עוטף עזה בכנסת, מגיב לשריפות האחרונות בעקבות טרור בלוני התבערה בעוטף עזה: "שוב שטחים בעוטף עזה עולים בלהבות. הפעם הכה הטרור בנקודה יקרה במיוחד ללבי: מצפור אסף סיבוני, חלל אסון המסוקים, שהוקם על ידי שלומית סיבוני, אמו, נשרף היום כליל בעקבות טרור התבערה.

שוחחתי כעת עמה ועם בתה, דפנה, ושאבתי עידוד מהרוח הנחושה שלהן, שאמנם כואבת אך כבר מחשבת את הצעדים הבאים לשיקום הנקודה. לרה''מ ושר הביטחון כל זה כמובן לא מזיז. שריפת אתרי הנצחה לחללי צה"ל או שדות חקלאיים, בדיוק כמו מותם של 4 אזרחים בסבב הלחימה הקודם, אינם תמריץ מספק לשינוי מדיניות הסטטוס קוו מול רצועת עזה, והעתיד היחיד שהוא מבטיח לתושבי העוטף הוא בבחינת "מה שהיה הוא שיהיה".

למפלגת כחול לבן יש אלטרנטיבה ברורה - במקום להיגרר אחרי חמאס, ניזום בעזה מהלך כפול: מחד גיסא, תגובה רבת עוצמה על כל התגרות והפעלת אלימות לשטחנו, ומאידך גיסא מהלך משותף עם גורמים אזוריים שיציג בפני תושבי עזה אפשרות לחיים טובים יותר, ויבהיר להם שמה שעומד בינם לבין חיים אלה הוא תוקפנות חמאס כלפי ישראל." 

בטחון שער הנגב

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה