תושבים שנעדרו מעבודתם במבצע "עלות השחר" יקבלו פיצוי מהיום הראשון, במרחק של עד 40 קילומטר

$(function(){setImageBanner('046b257c-c235-49f8-a7ec-986d9d4e4032','/dyncontent/2024/3/21/79c4fc7d-daf2-4d30-9381-e64313eaf03f.gif',17653,'די אוון אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

שר האוצר, אביגדור ליברמן הגיע היום לשדרות והצהיר שהוא מבטיח פיצוי לכל תושבי עוטף עזה: ״תושבים שנעדרו מעבודתם בימים האחרונים, יקבלו פיצוי מהיום הראשון, ולא רק אלו שנמצאים במרחק של 7 קילומטר אלא החלטנו שזה יהיה במרחק של 40 קילומטר"

ראשי ישראל ביתנו בדרום

בפגישה השתתפו שר החקלאות, יו״ר ועדת כספים, מנהל רשות המסים, הממונה על התקציבים, החשב הכללי במשרד האוצר, מנכ״ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל, מנכ״לית משרד החקלאות, ראש עיריית שדרות, ראש עיריית אשקלון, נשיא מכללת ספיר, וראשי מועצות בעוטף עזה.

עוד מדברי השר:

״אני רוצה להביע הערכה לחוסן החברתי והמנהיגות של ראשי הרשויות לאורך כל תקופת המבצע. גם ההתנהלות וגם השיתוף פעולה בין השרים ועד ראש הממשלה ויחד עם ראשי הרשויות, היה מאוד אינטנסיבי.
-
ההתנהלות של מדינת ישראל בימים האחרונים מהווה דוגמה לאיך צריך לנהל מבצע. גם היוזמה הייתה שלנו וגם שיתוף הפעולה הפורה עם הרשויות המקומיות, איפשרו לנו להגיע לאותם הישגים. 
-
תוצאות המבצע הברורות והחד-משמעיות, יאפשרו לנו פרק זמן ארוך מאוד כדי להתמקד ביצירת מנופים כלכליים. בהערכה סבירה מדובר במציאות אחרת, הרבה יותר רגועה. וזה מגיע אחרי שעברה שנה הכי שקטה על האזור, ביחס לשנים האחרונות שאני זוכר.
-
אנחנו מצליחים ליישם מדיניות נכונה בעוטף עזה והאזור שהוא בין הכי צומחים במדינת ישראל. רואים כמות אנשים ובעיקר משפחות צעירות שבאות לכאן בכמויות. 
רק בחודש האחרון עוד 700 משפחות חדשות עברו לעיר שדרות.
-
מה שחשוב לציין שמעבר להחלטה ההמשכית כזאת או אחרת, בשנה האחרונה עוד לפני תחילת המבצע, מדינת ישראל ומשרד האוצר הוסיף תקציב בסדר גודל של כ-700 מליון שקל, גם להמשך סלילת כביש 333 ו-232 וכמובן מתקן פסולת באשכול ולכל נושא המקלטים ומיגון הממ״דים באשקלון, כל הדברים האלה נמצאים כבר בעבודה, הכסף כבר יצא.  וזאת לצד ההחלטה של שר החקלאות והנגב שנתן כ-2.5 מליון שקלים לילדי העוטף לפעילויות.
-
סיכמנו שנפעל בנושא של האנשים שנעדרו מהעבודה, והם יקבלו פיצוי מהיום הראשון, ולא רק לכאלה שנמצאים במרחק של 7 קילומטר אלא החלטנו שזה יהיה 40 קילומטר. כל אלה שלא הצליחו להגיע למקום העבודה יקבלו פיצוי מלא.
-
רשות המיסים פועלת באופן נמרץ. פתחנו מוקד מיוחד שעובד באשקלון וכל הנציגים של מס רכוש כבר ביקרו בכל המבנים שנפגעו.
-
כרגע המהלך שהובלנו להעביר תקצוב של מאות מיליוני שקלים לטובת מיגון אשקלון, עומד בוועדת הכספים, אני מקווה שראשי הליכוד יתנו הסכמה להעביר את ההחלטה הזאת וברגע שהם יסכימו לא תהיה שום מגבלה משפטית, ומכיוון שהנושא נמצא בקונצנזוס נוכח לקדם אותו באופן מהיר ביותר.
-
אחת ההחלטות שאנחנו רוצים להוביל עד סוף השנה זה את המשך החלטה 566 לחיזוק חוסן החברתי בשדרות והעוטף.  החלטה נוספת שאנחנו רוצים לקדם, היא להפוך את הפקולטה להנדסאים במכללת ספיר לפקולטה להנדסה.
אנחנו נכנס לשיח עם המל״ג כדי להפוך אותה לפקולטה להנדסה במלוא ההיקף. 
-
אני מודה לשר החקלאות, ליו״ר ועדת הכספים ולכל הדרג המקצועי באוצר, נמשיך לפעול באותו הקצב״.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה