תושבי ניצן שוב יצאו יחד עם ראש המועצה לחסום את תנועת הרכבות בין אשדוד לאשקלון

$(function(){setImageBanner('0a00baea-f1a6-45b8-875c-b71346657057','/dyncontent/2022/1/20/cd853a35-0aa7-4ca6-ae70-bf88121fe155.jpg',14081,'כללית אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})

המחאה נמשכת - תושבי ניצן וראש המועצה, איתמר רביבו חוסמים כעת את תנועת הרכבות בחיבור בין היישוב ניצן לכביש 4 ודרומה במחאה על התנהלות משרד התחבורה.

מאבק תושבי ניצן נמשך ,תושבי ניצן שוב הגיעו להפגין בצומת ועצרו את תנועת הרכבות בין אשדוד לאשקלון.

בשבוע שעבר מאות תושבי אזור חוף אשקלון הגיעו להפגין במחאה על סגירת צומת ניצן, על סיכון חיי אדם ואטימות של רכבת ישראל ומשרד התחבורה עקב סגירת צומת ניצן ללא מתן מענה הולם לתושבי היישוב, חיילי בט"ר ניצנים וציבור המבקרים בחוף ניצנים. סגירת הצומת שבוצעה על-ידי משרד התחבורה לאור בקשת רכבת ישראל הטילה מצור על היישוב ניצן, והאריכה את זמן היציאה מהיישוב למשך כ – 45 דקות לכל כיוון.

מחאה בצומת ניצנים צילום דוברות חוף אשקלון

מאז סגירת הצומת נאלצים תושבי ניצן, חיילי בט"ר ניצנים ובאי חוף ניצנים לנסוע דרך כביש גישה פנימי צר, ללא שוליים, יחד עם כלים חקלאיים כבדים המשמשים את חקלאי האזור - שאף מהם נחסמה התנועה לאחר סגירת הצומת, וכעת הם נאלצים לנסוע בכביש יחד עם באי היישוב.

בתמונה : ראש המועצה, איתמר רביבו חוסם את המסילה יחד עם תושב ניצן.

בחודשים האחרונים התרחשו בכביש מספר תאונות שהוכיחו שלמשרד התחבורה אין פתרון ראוי להציע לתושבי האזור, ומכאן מגיעה תסכולם ומחאתם. חברת נתיבי ישראל מקדמת פרויקט להקמת כביש יציאה צפוני זמני מהיישוב עד להקמת מחלף בצומת ניצנים, אך רכבת ישראל מעכבת את קידום התכנית ובכך מסכלת כל מענה ופתרון לתושבי ניצן הדורשים את פתיחת הצומת, ולמציאת פתרון הולם לדרך גישה ליישוב ניצן, לבט"ר ניצנים ולחוף הים.

שלטי מחאת תושבי ניצן -דוברות חוף אשקלון

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו הודיע על העברת לשכתו לצומת ניצן ועל המשך המחאה בהובלת המועצה, ואמר: "רכבת ישראל הונתה את תושבי ניצן, מזלזלת בבטיחות התושבים, בחיילי צה״ל המשרתים בבט"ר ניצנים במבקרים המגיעים לחוף ניצנים".

עוד הוסיף : "הרכבת ומשרד התחבורה הבטיחו לפתוח את הצומת לאחר סיום עבודות החשמול, אך הדבר לא נעשה תוך פגיעה קיצונית בבטיחות ובאורח החיים. בחודשים האחרונים אני פועל על מנת לקדם את פתרון כביש היציאה הצפוני מהיישוב - ורק בימים

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה