אילוסטרציה צילום ארכיון

כפי שחושף לראשונה אלמוג בוקר, כתב חדשות 13, האירוע התרחש אתמול (ג') בשעות הצהריים, כאשר התלמיד החל להשתולל וזרק כיסא בכיתה. המורה שהעבירה את השיעור ביקשה מהילד להפסיק, אך בתגובה הוא הכה אותה באגרופים. המורה קראה למורה נוספת, שגם ניסתה להרגיע את התלמיד, אך זה תקף אותה, וכאמור, הטיח את ראשה בקיר.

בשלב זה המורה נפלה על הרצפה ואיבדה את ההכרה. זמן קצר לאחר מכן, גם המורה השנייה התעלפה ולמקום הוזמן צוות מד"א שפינה אותן לבית החולים. המנהלת גילה איש וסגניתה שגית איפרגן פינו את התלמידים האחרים מהמקום.

ממשרד החינוך נמסר, כי מדובר באירוע קשה וחמור מאד. התלמיד הושעה מבית הספר ועניינו הועבר להמשך טיפול של וועדה מקצועית. בשל סיבות שקשורת בצנעת הפרט המשרד מנוע מלהכנס לפרטים. המחוז ובית הספר מלווים את ממלאת המקום ואת המדריכה שנפגעו.

תגובת הסתדרות המורים לאירועים החמורים "לא יתכן שעובדי הוראה יספגו מכות עד כדי איבוד הכרה ועילפון.

זה מצב בלתי נתפס! איפה משרד החינוך שיגן על אותם עובדים ועובדות שלו? בתקופה האחרונה אנחנו עדים למקרי אלימות קשים של תלמידים ושל הורים כלפי צוותי הוראה.

משרד החינוך לא יכול להמשיך להתעלם מהיקף תופעת האלימות בבתי הספר. לא עובר יום ללא אירוע אלימות כלפי אנשי חינוך. לא נקבל ולא נכיל שום סוג של אלימות כלפי עובדות ועובדי ההוראה שלנו. לצערנו, אנשי חינוך מרגישים לא בטוחים במערכת שאמורה להיות להם בית".