100% תושבים מתחסנים בשער הנגבעל פי נתוני משרד הבריאות, 100% מבני ה75+ במועצה אזורית שער הנגב, חוסנו נגד קורונה, לפחות במנה הראשונה. בקרב בני 65-75 אחוז ההתחסנות עומד על 96% ובקרב בני 55-65 עומד על יותר מ80%.

דוברות מד"א
בקרב שאר שכבות הגיל אחוזי ההתחסנות גבוהים משמעותית מהממוצע הארצי. הנתונים כוללים גם מחלימים. עוד הישג שעולה מהנתונים הנוכחיים הוא אחוזי בני הנוער המחוסנים בשער הנגב. בעוד שבכל הארץ ישנו קושי בחיסון של בני הנוער, בשער הנגב כ- 70% מבני 16-18, חוסנו לפחות במנה הראשונה של החיסון.
-
אחוזי ההתחסנות הגבוהים, נוספים להישג נוסף שרשמה המועצה לאחרונה, כאשר הצליחה להוריד את דירוג הרמזור של הישובים, רובם ככולם, לדירוג בתוך הטווח הירוק. מועצה אזורית שער הנגב ממוקמת סמוך לשדרות, כאשר שדרות ורשויות נוספות המקיפות את המועצה, דורגו אדומות או כתומות. למרות זאת, הצליחה מועצה אזורית שער הנגב, להוריד את רמת התחלואה ביישוביה ולייצב את דירוג הרמזור של המועצה, כמו גם של הישובים בה, בתוך הטווח הירוק. דירוג המועצה עומד כיום על 3.3.  
-
אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "בשבועות האחרונים פעלנו במועצה מסביב לשעון על מנת להגיע להישג המדהים של אחוז המתחסנים הגבוה – דאגנו שכל התושבים ידעו מתי ואיפה מתחסנים, אפשרנו חיסונים ללא תור ואפילו שלחנו נהגים של המועצה לבתי הוותיקים וללוות אותם למתחמי החיסונים. קהילת שער הנגב היא קהילה סולידרית ומגובשת. אנחנו יודעים לקחת אחריות האחד על השני, בשגרה ובחירום. מרגש לראות את בני נוער, שמתחסנים בעיקר על מנת לשמור על הסבים והסבתות ובכלל על קהילת הוותיקים שלנו. אנחנו, אולי יותר מכולם, יודעים מהי כוחה של שגרה וכמה היא חשובה לנפש האדם. בכל הזמן דאגנו להיות בקשר ישיר עם קופות החולים, על מנת לעבוד במקסימום של יעילות. אני גאה בתושבי שער הנגב על הבחירה הסולידרית והאחראית להתחסן. אין לי ספק שאנחנו בדרך הנכונה".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה