כביש

כביש 383, הנמצא באחריות חברת נתיבי ישראל, הפך לאורך השנים האחרונות לכביש הגובה מחיר דמים. זהו כביש רוחב המחבר בין כביש 3 לכביש 38, ומהווה עורק תנועה משמעותי גם עבור יישובי צפון המועצה. לאורכו הכניסות והיציאות לכפר הרי"ף, כפר מנחם, אתר דלילה, יער חרובית, תחנות כוח, בית הספר של שב"ס ועוד. תחנת הרכבת "מלאכי יואב" אמורה להיפתח במהלך השנה כמו גם אתר קומפוסט גדול ו'מרכז העסקים יואב', אשר נמצאים בהליכי תכנון והקמה.

בקטע קצר של 6 ק"מ נתיבי התנועה צרים, ללא שוליים ובשנים הקרובות צפויה עלייה משמעותית במספר האוטובוסים והמשאיות הנעים על הציר במשך כל שעות היממה, בהם גם אוטובוסים צהובים המובילים את תלמידי המועצה לבתי הספר 'צפית' ו'האלה' בכפר מנחם.

לאחר שנים של פניות למשרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל ולאחר חוות דעת של מספר מומחי תנועה – ראש המועצה, ד"ר מטי צרפתי הרכבי, ביחד עם מטה מאבק של תושבים, הובילו בחודשים האחרונים קמפיין תחת הכותרת 'כביש 383 הורג אותנו'.

דוברות יואב

ראש המועצה פגשה השבוע את שר התחבורה, מר ישראל כץ יחד עם בכירים ממשרד התחבורה ונתיבי ישראל. בסיום הפגישה המוצלחת הושגו מספר הבנות לבעיות המרכזיות: בטווח הקצר, יוקמו רמזורים בצומת הרכבת 'מלאכי יואב', בכניסה לכפר מנחם ובכניסה לכפר הרי"ף, כמו כן תתבצע הסדרה בקטע הכביש בין כפר הרי"ף לכניסה לתחנת הרכבת. השר אף הבטיח פתרון לטווח הארוך כאשר כבר בתכנית החומש הנוכחית, של משרד התחבורה, יתוכנן כביש בטיחותי עם שני נתיבים לכל כיוון.

ראש המועצה, הודתה לשר על כך שפינה מזמנו וקיבל החלטות חשובות : "כביש 383 גבה מחיר כבד, שלושה אנשים נהרגו לאורך הכביש בשנה וחצי האחרונות, רק בשלוש השנים האחרונות היו כ-36 תאונות כשחמש מהן קשות. אני מודה לשר ולכל המשתתפים אשר הבינו את החשיבות העצומה, למדו את הנושא והביאו לידי פתרון"

"כולי צפייה לתחילת העבודות, אני מקווה שעם הצבת הרמזורים, כמות התאונות בכביש תמעט משמעותית" סיכמה ד"ר צרפתי הרכבי.