מרכז מוסיקה נחנך במושב כוכב מיכאל לזכרה של החיילת אירית פורטוגז ז"לביום ראשון נחנך מרכז מוסיקה לזכרה של תושבת כוכב מיכאל החיילת אירית פורטוגז ז"ל שנפלה במהלך פעולת טרור של קו 300 בשנת 1984.אחותה יונת פורטוגז "יש מלאכים ששומעים בשמים ואני בטוחה שהם ישמעו מה שקורה פה".

"המרכז למוסיקה" של המועצה האזורית חוף אשקלון פתח את השלוחה החדשה שלו  למוסיקה, במושב כוכב מיכאל. לטובת הפעילות, הכשיר המרכז הקהילתי של המועצה מבנה בן שלוש כיתות לימוד ובו מרחב נוסף לקיום חזרות של הרכבים.

הטקס החגיגי שהתקיים במרכז,  היווה למעשה  את ערב החשיפה למרכז ופתיחת הרישום.

דוברות חוף אשקלון

setImageBanner('8dbf6feb-124f-4bb8-9f60-f92169e8c029','/dyncontent/2020/7/8/ff84e73f-9cf7-4359-bf08-bd8e3a57793e.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

דליה בז'יז'ינסקי, חברת וועד במושב, אמרה כי תחום המוסיקה הוא צורך שעלה מהקהילה, שרצתה להביא לידי ביטוי את הכישרונות הקיימים בו ולבנות בית לאהבה המשותפת הזו. "מושב כוכב גאה בלהקה מקומית שמשדרגת כל אירוע במושב אך מעבר לכך, הבית ישמש כאתר הנצחה לחיילת אירית פורטוגז ז"ל, שגדלה כאן ונהרגה בקו 300".

רב"ט אירית ז"ל היתה בת 19 במותה כאשר מחבלים חטפו את אוטובוס קו 300 שנסע מתל אביב לאשקלון, במטרה לבצע פיגוע מיקוח ולדרוש שחרורם של מחבלים הכלואים בישראל, במהלך פעולת החילוץ, נרצחה אירית ז"ל.

דוברות חוף אשקלון

אחותה של המנוחה, יונת, המתגוררת בכפר תבור, הגיעה לחנוכת המבנה ואמרה: "מוסיקה היא משיבת נפש והוריי רצו להקים מרכז מוסיקלי ב-1985, אחרי הפיגוע, אבל זה דורש המון אנרגיה עשיה ותחזוק וזה התפוגג. מאוד התרגשתי ששוב הרימו את הכפפה והקימו מרכז מוסיקלי ועוד יותר התרגשתי שזה על שם אירית אחותי. יש מלאכים ששומעים בשמים ובטוח שישמעו גם מה שקורה פה".

ראש המועצה האזורית, יאיר פרג'ון, אמר בטקס: "אני באופן אישי מכיר את משפחת פורטוגז היקרה, הכרתי גם את הנרצחת אירית ז"ל שנפלה בפיגוע הטרור הקשה. זה באמת מרחיב את הלב שאפשר לבוא ולהגשים את החלום וממשיכים לזכור ולהנציח גם אחרי שלושה עשורים".

המרכז הראשון למוסיקה הוקם לפני שבע שנים בקיבוץ יד מרדכי, בדרום שיטחה השיפוטי של המועצה האזורית חוף אשקלון.

השלוחה הנוספת הוקמה שנים לאחר מכן בישוב ניצן, בצפון שיטחה של המועצה. הקמת השלוחה החדשה במושב כוכב מיכאל נמצאת בנקודה המזרחית ביותר במועצה וכעת, שלושת המוקדים המוסיקליים הללו, נותנים מענה ל-21 יישובי המועצה.

תלמידי המרכז למוסיקה רוכשים מיומנויות לאורך השנה בנגינה על כלי מוסיקה שונים, כמו כלי נשיפה (חליל צד, סקסופון, קלרינט וחצוצרה), כלי מיתר (כינור וצ'לו), גיטרה, גיטרה בס, תופים, פסנתר, דרבוקות ועוד.

במושב כוכב מיכאל, שלושת המורים החדשים יילמדו לפי שעה נגינה על תופים, גיטרה ופסנתר וגם שירה. כלי נגינה נוספים יילמדו בהמשך, בהתאם לביקוש.

במסגרת פעילותו מרכז המוסיקה  גם אחראי גם על יישום הפעילות המוסיקלית בבתי ספר יסודיים ביישובי המועצה במסגרת "בית ספר מנגן" בשיתוף משרד החינוך והמתנ"ס.

עד כה, הלמידה היתה במספר בתי ספר וכעת היצע הנגינה גדל. מנכ"ל המתנ"ס, יוסי דהרי, שגם באחריותו מתנהל המיזם, הוסיף כי מבחר כלי הנגינה הורחב ותלמידי בתי הספר ילמדו לנגן גם בכלי נשיפה. "התושבים מוזמנים לקחת חלק ולהצטרף למשפחה המוסיקלית הגדלה של חוף אשקלון".

בתי הספר בהם ילמדו השנה במסגרת "בית ספר מנגן: "שקמה", "חופים", "באר גנים", "מורשה", "ניצני קטיף" ו"ניצן". ד"ר מיכל צור- דחוח, מנהלת המרכז למוסיקה, אמרה השבוע: "אנו שמחים מאוד שמרכז המוסיקה מתרחב ונותן מענה לילדים, נוער ומבוגרים, להיות בשיח מוסיקלי ולמידה פוריה". עוד ציינה כי היא מצפה שיתקיים שיתוף פעולה בין מרכז למוסיקה לבין הקהילה שמתעניינת במוסיקה ביישובי המועצה. שעות הפעילות העיקריות הן אחר הצהריים והערב ותיתכן פתיחה בשעות היום, בהתאם לביקוש.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה