מאות ילדים מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון התנדבו בפרויקט הגדול יום הנקיון הבינלאומיהיום (ג') מציינים את יום הניקיון הבינלאומי בפארקים הלאומיים ויערות קק"ל בישראל, במסגרת הפרויקט הניקיון, התאספו ילדי מועצה האזורית חוף אשקלון, לאיסוף פסולת מדיונות החוליות שבשטחי המועצה .

 יום הניקיון הוא הפרויקט הסביבתי הגדול ביותר שנערך בישראל, הפרויקט נעשה בשותפות עם מרכז השלטון המקומי בישראל ומרכז המועצות האזוריות בכל רחבי הארץ.

הפרויקט מנוהל על ידי קק"ל זו השנה ה-17 ומצוין ב-120 מדינות ברחבי העולם; בדרום יצאו מעל 40,000 מתנדבים למבצעי ניקיון בערים ובישובים השונים. במועצה האזורית חוף אשקלון יצאו לנקות את דיונות ניצנים, חולות זיקים.

setImageBanner('b3b10d4e-cb47-4371-b38e-4ed190107f58','/dyncontent/2020/7/8/ff84e73f-9cf7-4359-bf08-bd8e3a57793e.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

הילדים יצאו הבוקר מגבולות בית הספר לחוף הים הפתוח בניצנים לניקיון הדיונות. את האירוע פתח יצחק ארביב, מנהל מחלקת מעוף של אגף החינוך בקק"ל, שהסביר את חשיבות יום הניקיון בישראל והמשיך בברכה של יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון.
לאחר הניקיון, הילדים השתתפו בהפעלה בנושא יום הניקיון ואיכות הסביבה יחד עם מדריכי מעוף קק"ל. הניקיון התקיים גם באזור חוף זיקים, השייך של המועצה האזורית חוף אשקלון. 

צפו בסרטון באדיבות דוברות חוף אשקלון : 

 ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, ציין את חשיבותה של האחריות האישית שלנו כלפי הסביבה: "אחד הדברים החשובים שאנחנו הולכים לעשות הוא מבצע ניקיון, אבל מה שחשוב עוד יותר הוא המסר, שיהיה לנו ברור: לא משאירים לכלוך בשום מקום, לא בחצר, לא בבית הספר.  אם צריך, תלמידים יקרים, אז גם מסבים את תשומת הלב של השכנים, החברים ואפילו הבוגרים שנמצאים בסביבתנו, שאם הם משליכים חס חלילה שקית במקום לפח האשפה, נעיר להם - אבל בצורה יפה ומכובדת".
דוברות מועצה אזורית חוף אשקלון
עמי אוליאל, מנהל מרחב דרום בקק"ל סיפר: "בכל יום אנו צריכים לחשוב על ניקיון ושמירה על הסביבה בה אנו חיים. מטרת יום הניקיון היא להזכיר לכולנו את הערך החשוב של איכות הסביבה. הילדים והתלמידים שיוצאים לנקות ביום זה יזכרו את חשיבות הניקיון של סביבת המגורים והפארקים גם בעתיד ויקחו עמם להמשך השנה את הבנת החשיבות של נושאים אלה כמו הפרדת פסולת, מיחזור וניקיון המרחב הציבורי". 

בסקר שערכה קק"ל בשיתוף עם מכון גיאוקרטוגרפיה עלה כי מספר רב של ישראלים מטיילים ביערות ובפארקים (מעל 85%), ופחות מחמישה אחוזים מהם לא אוספים את הזבל לאחר שטיילו. מצד שני הסקר מצביע על ירידה בעמדות הצעירים הנוגעות לחשיבות ניקיון אתרי הטבע והשמירה על בעלי החיים. מסיבה זו ואחרות המטרות העיקריות של יום הניקיון הינן לרתום את התושבים לפעילות משותפת של שמירה על הסביבה, חיזוק הקשר בין האדם לטבע, ועידוד לקיחת אחריות אישית על הניקיון.

בקק"ל מאמינים כי הדרך לשנות את הרגלי הניקיון של הציבור הישראלי היא מבצעי ניקיון המשתפים נוער ומתנדבים. לכן בקק"ל הכינו מגוון רחב של פעילויות ואירועים חכבוד היום הזה הניקיון הבינלאומי ובו לקחו חלק למעלה מרבע מיליון תלמידי בתי ספר, חיילים, סטודנטים, חניכי תנועות נוער ותושבים מכל המגזרים, בלמעלה מ- 220 רשויות מוניציפאליות ברחבי הארץ, ביערות, בפארקים ובשטחים הפתוחים.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה