הבוקר(ה') מאות מתושבי המועצה האזורית יואב הפגינו על כביש הדמים בצומת הכניסה לתחנת הרכבת בכביש 383, בין המפגינים השתתפו גם תלמידי צפית אשר נוסעים בכביש לבית הספר מידי יום. 

את ההחלטה על קיום ההפגנה קיבל מטה מאבק התושבים בבקשה להתנות את פתיחת תחנת הרכבת בהסדרה בטיחותית של הכניסה לתחנה מכביש 383.

מאבק כביש 383

כביש 383

לדבריהם, משרד התחבורה הכיר בעבר במסוכנות של הכביש ובריבוי האתגרים הקיימים לאורכו החל מתשתיות, דרך כניסות ויציאות מיישובים, ריבוי משאיות ועד חוסר בשוליים.

מאבק כביש 383

למרות שדיווחנו בחודש שעבר שנמצא פתרון  לכביש   ,לאור הפגישה שנערכה בין ראשת המועצה האזורית יואב מטי הרכבי-צרפתי ושר התחבורה ישראל כץ,  ביולי האחרון, סוכם כי בשלב ראשון יוצבו רמזורים בכניסה ליישובים כפר הרי"ף וכפר מנחם, וכן יוצב רמזור בכניסה לתחנת הרכבת 'מלאכי יואב' אשר מוקמת בימים אלה למען תושבי המועצה והאזור. בהמשך יכנס הכביש לתכנון החומש של משרד התחבורה.

לאחר תאונת הדרכים הקטלנית, שגבתה את חייהם של שני צעירים וגרמה לנפגעים בגוף התעוררה מחדש דחיפות ביצוע ההסדרה. "התאונה המחישה את הסכנה עליה התרענו אמרה ראש המועצה ופנתה למשרדו של השר בבקשה לזרז את הליך הסדרת הכביש ורמזור היציאות והכניסות ליישובים ולרכבת בפרט, " הכתובת לתאונה הבאה נכתבה בדם, אני מבקשת ממך למנוע את התאונה הבאה ולהסדיר בטיחותית את צומת הכניסה לתחנת הרכבת ברמזור או מעגל תנועה לפני פתיחת תחנת הרכבת", נכתב במכתב אשר נשלח למשרדו של השר.

כביש 383

מתי צרפתי הרכבי ראש המועצה האזורית יואב ציינה : "התרגשתי לראות את ההתגייסות, את המעורבות ואת האכפתיות של כולם. אני מקווה ששר התחבורה ישמע את זעקתנו וינחה שהתחנה לא תפתח ללא הסדרי בטיחות", עוד הוסיפה, "עד כה זכינו לאוזן קשבת משר התחבורה שהנחה את משרדו לביצוע מספר הסדרי בטיחות בטווח המיידי. אני גאה בתושבים ובנוער שלנו".

צפו בסירטון : 

צילומים : באדיבות מטה המאבק כביש 383.