מחזה מבהיל הבוקר לנוסעים בכביש 4 מתחת למחלף עד הלום (וידאו)נהגים שנסעו הבוקר על כביש 4, סמוך לצומת עד הלום ומכיוון אשקלון לצפון, נתקלו במחזה מבהיל - דמות תלויה על הגשר. רק כשהתקרבו מספיק למקום הבינו הנהגים שמדובר בבובה וסוג של מחאה

בובה נתלתה הבוקר על מחלף עד הלום - נהגים שנסעו בכביש לכיוון צפון, נתקלו במחזה ומרחוק חשבו שמדובר באדם תלוי. רק כשהתקרבו מספיק למקום הבינו שמדובר בבובה תלויה. 

"זה היה מבהיל, לראות את זה על הבוקר בדרך לעבודה. מרחוק זה נראה אדם תלוי. כשהתקרבתי הבנתי שזו בובה וסוג של מחאה", סיפרה אסנת ברכה לאשדוד נט.

setImageBanner('859df5a1-af70-4d6f-9779-e819f7e7cf87','/dyncontent/2020/7/8/ff84e73f-9cf7-4359-bf08-bd8e3a57793e.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

כפי שזה נראה, מדובר במחאה של אבות גרושים, חלק מקפיין ארצי. בשבועות האחרונים נתלו בובות כאלו במקומות נוספים בארץ.

מחאת האבות הגרושים

האבות הגרושים פועלים בנושא בחודשים האחרונים מול ח"כים שונים, ביניהם יו"ר ועדת הכנסת יואב קיש (ליכוד) שהגיש במושב הקודם הצעת חוק פרטית בנושא ביטול חזקת הגיל הרך, שלא התקבל, וכן השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל שפעילה בנושא. 

הסיבות העיקריות למחאה מתחלקות לשלושה נושאים: הראשון, כאמור, הוא ביטול חזקת הגיל הרך. סעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופוסיות משנת 1962, קובע שילדים עד גיל שש יהיו אצל אמם אם אין סיבות מיוחדות להורות אחרת.

ההורים טוענים כי סעיף זה אינו מייצג את השינויים החברתיים בזמננו. בעניין זה הוקמה ועדה ממשלתית שהמליצה על ביטול החזקה, אך המלצותיה לא יושמו בחוק עד היום. 

הנושא השני הוא חישוב הוגן של מזונות בעת גירושין. כיום אין חוק המסדיר את נושא המזונות, ולפיכך מערכת המשפט נסמכת על חוקי ההלכה בפסיקתה, שלפיהם נשים אינן אחראיות לכלכלת ילדיהן ללא קשר להכנסתן.

פסיקת מזונות מביאה אבות רבים למצב שאין בידם לכלכל ילדיהם, ולטענת האבות, הדבר פוגע בילדים. גם בעניין זה הוקמה ועדה ממשלתית - ועדת שיפמן שמסקנותיה לא יושמו. 

הנושא השלישי עוסק בתלונות שווא, ועל כך שמערכת האכיפה לא מטפלת בתלונות למשטרה שמוכחות כטענות שווא.

לאחרונה תוקן החוק, אך מפרקליטות המדינה נמסר שלא יהיה שינוי במדיניות בנושא. לטענת המוחים, בין המטרות שהם רוצים להשיג במאבק, הם דורשים יישום של התיקון בחוק, על בסיס הדו"ח המקצועי שפורסם בנושא.

צילום: אסנת ברכה

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה