חברת הביוטכנולוגיה מאזור התעשייה באר טוביה תזכה בהשקעההחברה השווייצית פרינג תשקיע 15 מיליון דולר בחברה הבת מישראל - חברת ביוטכנולוגיה כללית לישראל, שיושבת באזור התעשייה באר טוביה ומעסיקה מעל ל-300 עובדים

צילום: אינטרנט

פרינג (Ferring), חברת התרופות השווייצית, תשקיע 15 מיליון דולר בחברה הבת שלה מישראל - ביוטכנולוגיה כללית (BTG). ההשקעה נועדה להרחיב את יכולות ייצור הביוטק של BTG.

בשלוש השנים הקרובות תשלב פרינג קווי ייצור חדשים וטכנולוגיות חדשניות במתקני הייצור של BTG באזור התעשייה בבאר טוביה. טכנולוגיות אלה ישמשו לפיתוח תחום בריאות האישה של החברה, ובאופן ספציפי לייצור החומר הפעיל ב-Rekovelle - תרופה חדשה לטיפולי פוריות.

השקעה זו מצטרפת להשקעה של 30 מיליון דולר, שעליה הכריזה פרינג בתחילת 2018, במרכז ביוטק חדש במטה החברה בשוויץ. שתי ההשקעות האלה מרחיבות את יכולותיה של פרינג בפיתוח תרופות ביולוגיות, שיוצרות פתרונות חדשניים למטופלים.

פרינג מתמחה בפיתוח תרופות ביולוגיות בתחומי הפוריות ובריאות האישה. החברה נוסדה ב-1950, מעסיקה 6,500 עובדים, מחזיקה בחברות בנות ב-60 מדינות ברחבי העולם ומשווקת את מוצריה ב-110 מדינות בעולם.

חברת ביוטכנולוגיה כללית נוסדה ב-1980 ומחזיקה במרכז מחקר ופיתוח ובמתקן ייצור לתרופות לפוריות האישה, הורמון גדילה ולתרופות לשחיקת סחוס הברך. החברה מעסיקה 300 עובדים, מתוכם 50 מעורבים במחקר באזור התעשייה בבאר טוביה.

מה זה ביוטכנולוגיה

סקטור בתעשיית התרופות הכולל ייצור של חלבונים בתוך חיידקים או בתוך תאים חיים. התאים או החיידקים מהונדסים גנטית כך שיפיקו את החלבון הרצוי, ואחר כך "חולבים" את החיידק כדי לקבל את החלבון הנקי. זאת, לעומת תעשיית התרופות שאינה ביוטכנולוגית, המבוססת על סינתזה כימית של התרופות, ללא שימוש בתאים

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה