3 זרועות מבצעיות חדשות במג"ב - 210 לוחמים יתנו קונטרה למשטרה בשגרה ובחירום3 הזרועות המבצעיות שאוחדו בעבר, הוקמו מחדש וקיבלו לשורותיהן 210 לוחמים ולוחמות חדשים שהצטרפו לחטיבה הטקטית במג"ב ויתנו מענה במשימות השגרה ובאירועי החירום במחוזות משטרת ישראל. השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: "בימים אלה, כשאנחנו עוברים מהגנה להתקפה בכל הנוגע ללחימה וההתמודדות עם הפשיעה והאלימות ברחוב הערבי, אתם תהיו מובילי ההסתערות"

210 לוחמים ולוחמות חדשים הצטרפו לחטיבה הטקטית במג"ב בטקס שנערך השבוע בבסיס האימונים מכמש של החיל במעמד השר לבט"פ, מר' עמר בר לב, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, ראש אגף ההדרכה, ניצב אבשלום פלד וסגל הפיקוד הבכיר של מג"ב.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, החליט על הקמת שלוש זרועות מבצעיות שהוקמו מחדש - יחידות "אלון" בצפון, "ברק" במרכז ו-"רותם" בדרום אשר יפעלו ויתנו מענה איכותי ומקצועי במשימות השגרה ובאירועי החירום במחוזות משטרת ישראל.

שלושת הזרועות קיבלו את שמותיהן של יחידות מג"ב שאוחדו בשנת 2012 ליחידות שחר 101 והוקמו, כאמור, מחדש לפני כחודשיים וסיימו את הכשרתם ביום חמישי האחרון. שלושת הזרועות יפעלו תחת החטיבה הטקטית של מג"ב עם יכולות ואמצעים מתקדמים.

צילום: דוברות המשטרה

במסגרת היום השר לביטחון הפנים, מר' עמר בר-לב קיבל סקירה של החיל בבסיס האימונים ונחשף למגוון יכולות מבצעיות וטקטיות בתרגולות ותצוגת יכולות ואמצעים מתקדמים של מג"ב.

"ככל שהאיומים על ביטחון הפנים של מדינת ישראל הולכים וגדלים, כך חלקו של משמר הגבול בשמירה על ביטחון זה הולך וגדל. וזה בין היתר בזכות ובהובלת מפקדים מהטובים ביותר, אחד מהם עומד כיום בראש משטרת ישראל כולה - רב-ניצב קובי שבתאי, שעשה חלק משמעותי מהשירות שלו במשמר הגבול, ומפקדכם הנוכחי, ניצב אמיר כהן" – אמר השר. "מג"ב למדה, התמקצעה, התפתחה והפכה לאחד הכוחות המיומנים והחשובים ביותר במערך הביטחון הלאומי".

"את הניסיון והתרומה של מג"ב לא ניתן להחליף. ולכן החלטנו להעצים את משטרת ישראל ואת משמר הגבול" – הוסיף השר. "אתם אמורים לתגבר באופן מיידי ככוח מאומן ומיוחד את הדרום, הצפון והמרכז. עליכם, הלוחמות והלוחמים של משמר הגבול, בוגרי קורס יסמ״ג, מוטלת המשימה להיות ראש החץ ולהשיב את הביטחון והשקט למדינה".

עוד הוסיף השר: "בימים אלה, כשאנחנו עוברים מהגנה להתקפה בכל הנוגע ללחימה וההתמודדות עם הפשיעה והאלימות ברחוב הערבי, אתם תהיו מובילי ההסתערות".

צילום: דוברות המשטרה

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי:

"היום אנו מחזקים את משטרת ישראל כך שכל אזרח ירגיש זאת עם תוספת של לוחמי ולוחמות משמר הגבול שיפעלו בשגרה מול העבריינים ובחירום מול האיומים על ביטחון הפנים.

לצד הכוחות הרבים שיתווספו למחוזות המשטרה, אנו משקיעים גם בשידרוג היכולות הטכנולוגיות שיאפשרו איסוף מודיעין בזמן אמת, שליטה משמעותית בשטח הפעולה ותגובה מהירה של הכוחות.

גם הכוחות הללו כחלק מהמערכה שאנו מנהלים בחודשים האחרונים, יצטרפו למאבק הבלתי מתפשר בפשיעה בחברה הערבית. העבריינים מרגישים זה זמן רב את נחת זרועה של המשטרה והם הולכים להרגיש אותה בעוצמה ובנחישות גדולות יותר.

מודל החטיבה הטקטית במג"ב הוכיח עצמו כמודל שובר שוויון שמאפשר לנו לפעול בכוחות גדולים לאורך זמן ולכן אנו מחזקים אותה ומאפשרים לה פעילות רחבה יותר במספר רב של מוקדים.

אני מבקש להודות לשר לביטחון הפנים, עמר בר-לב על התמיכה וחיזוק המשטרה ולמפקד מג"ב ניצב אמיר כהן שמוביל את החיל למעורבות מלאה באתגרי המשטרה בכל מקום ובכל התחומים לסיום אני רוצה לשבח ולהודות ללוחמים וללוחמות, האמיצים והאמיצות, שמוכיחים ומוכיחות לנו כל פעם מחדש שיש לעם ישראל על מי לסמוך".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן:

"אני מברך את השר לביטחון הפנים שזהו ביקורו הרשמי הראשון במשמר הגבול. ביקור חשוב המעניק לנו הזדמנות להציג את יכולותיו של החיל כחיל איכותי, מבצעי ומקצועי.

אני רוצה לציין את תרומתו של משמר הגבול לביטחון מדינת ישראל מזה שבעה עשורים מיום הקמתו. העשייה הביטחונית של היחידות הסדירות, אנשי המילואים ומערך המתנדבים שפועלים בנחישות בלחימה בטרור, בפשיעה החמורה ובהפרות הסדר האלימות - ביו"ש, בגבולות המדינה, בקו התפר, במעברים, בערים ובמרחב הכפרי.

צילום: דוברות המשטרה

בין תפקידיו של החיל לוחמי ולוחמות מג"ב מעניקים שירות ומאפשרים חופש פולחן, פרנסה ומרקם חיים תקין במקומות הקדושים, במעברים ובכל מקום ברחבי הארץ.

החיל בעיצומו של הליך התעצמות לחיזוק יכולותיו והיום לאחר עמ״ט סדורה בחצי השנה האחרונה ובתאם עם מפכ״ל המשטרה אנו זוכים לחנוך מחדש שלוש זרועות מבצעיות 'אלון' בצפון, 'ברק' במרכז ו'רותם' בדרום הערכתי ותודתי למעורבים שפעלו לגיוס הכשרה והקמת היחידות בחודשים האחרונים.

החיל ימשיך במלוא העוז בדרך ההתעצמות - במערך המילואים, במערך המתנדבים, ביחידות הקבע והסדיר. הכוונה היא למצב את החיל כמשמר הלאומי של מדינת ישראל שיהווה כוח מקצועי מומחה תוכן בתחומו המשפיע על ביטחון המדינה והחוסן הלאומי".

$(function(){setImageBanner('5d737daa-4ba8-45b8-9f21-234d4eb2dd17','/dyncontent/2022/7/31/77af4cdd-143f-4a53-a213-cd758f1efdca.jpg',14976,'אפיקים אייטם כתבה ',525,78,false,26367,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה