דרום שחור - מאות צלמים באו לתעד את הטרור ביישובי הדרוםביום שישי(6.7.18) התקבצו כ300 צלמים מרחבי הארץ ליום שכולו תיעוד השטחים השרופים, והבוערים ביישובי עוטף עזה , כשלכולם מטרה אחת משותפת, להפיץ תמונות בישראל ובעולם ולהמחיש את גודל האסון והטרור שחווים ביישובי הדרום - והמדינה שותקת

יום הצילומים החל  בבוקר שישי בנקודת מפגש בקיבוץ יד מרדכי, כאשר אדי ישראל יוזם הפעילות, ואלי כהן דובר כבאות  מחוז דרום הסבירו לצלמים  שהגיעו על המיקומים ואמצעי הבטיחות וההתגוננות במקרה של שריפה. 

ליום צילומים הגיעו צלמים מצפון הארץ מרכז ודרום , בזמן הסיור חוו הצלמים את  המראות הקשים של השריפות נפרסות בפניהם, ביניהם שריפות בשידור חי, בשטח מרעה בקיבוץ אור הנר ובשריפה בוערת בשטח בגברעם, אזור ירוק שהיה פעם מיקום המפורסם של כלניות פורחות, הפך כולו לשחור .

צילום אדי ישראל

את הרעיון הגה אדי ישראל - הבעלים של בית הספר לצילום חשיפה , צלם חדשות ברצועת עזה ובדרום כ 25 שנה שיזם את  הפעילות הקוראת לצלמים מרחבי הארץ ליום צילומים לטובת ההסברה -  תהודה שתעורר את התושבים ברחבי המדינה.  תחת הכותרת - "דרום שחור".

ואכן, עינהם הרגישות של הצלמים קלטו מראות קשים - את  הטבע זועק, את החיות נשרפות, את האדמה הבוערת ומנגד את המדינה שותקת!

לכבוד הפעילות אדי פתח קבוצה בפייסבוק שנקראת #דרום שחור, ובקש ליצור תפוצה ברשת. 

במפגש אדי אמר לצלמים"אני מתרגש שכולכם הגעתם היום, לכולנו יש מטרה אחת  והיא להסביר מה קורה פה בדרום ,בואו נצא לצלם ולהפיץ את המראות הקשים דרך התמונות, גם הטבע זועק, החיות נשרפות, המדינה שלנו, האדמה שלנו בוערת ואף אחד לא עושה שום דבר, הגיע הזמן שכולם ידעו, צאו צלמו תביאו מהבטן את התחושות , תמונה שווה אלף מילים" .

אדי ישראל ואלי כהן

הצלמים ביקרו במוקדי השריפות בכרמיה מאגר שקמה שנשרף אתמול(ה) , יער בארי, יער שוקדה, קיבוץ אור הנר, כיסופים, נחל עוז וגם הגיעו לראות את מפגן העפיפונים בטקס מיוחד שהתקיים באנדרטת החץ השחור ע"י משפחתו של הדר גולדין ז"ל.  

אריאל שהגיע ממרכז הארץ סיפר" כולם חושבים שזה רק שטחים שנשרפים, מדובר באסון טבע, בפחד קיומי, בבלוני תבערה עם חומרי נפץ שגורמים לנזקים גדולים, עכשיו ראיתי איך תוך שניות זה מתפשט".

הדר  צלמת שהגיעה מהצפון ציינה " אם חשוב לכם להיות שותפים ולתמוך בתושבי הדרום הפיצו את התמונות, תראו לעולם שחייב למצוא פתרון שיש פגיעה באיכות הסביבה, החיות נפגעות, העצים נשרפים והמראות קשים. זה לא רק להגיד תמונה יפה..." 

אלבום תמונות של הצילומים מהשטח : 

צילום שני מור

צילום שני מור

צביקה פלדמן

שמורת כרמיה- צביקה פלדמן

שרי חיימזון

שרי חיימזון

שרי חיימזון

צילום אסף גברה

התמונה מיער אסף שמחוני. צילום: טום אורן-דננברג

צילום אבי קדם

יאיר אבלסון

תמר אזרסקי

נעמה כהן ראובן

צילום אסתי לובינרהודיה דוד זדה

כפרי חודרה

 צילום אסתי לובינר

יוסי מויאל  צילום מיער שוקדה

צילום בר חיים

צילום מהשטח

צילום שרי חיימזון

צילום אלדד עובדיה לבית הספר חשיפה

צילום אורן

צילום פלדמן צביקה

צילום פלדמן צביקהצילום פלדמן צביקהצילום פלדמן צביקהצילום פלדמן צביקהצילום פלדמן צביקהצילום אסתי לובינרצילום אלדה נתנאל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה