עשרות אזעקות : הירי לעבר ישראל התחדש אזעקות נשמעות בכל יישובי הדרוםלילה לא שקט ביישובי הדרום, במהלך הלילה בין שישי לשבת בוצע מטח כבד של ירי רקטות לעבר ישראל ,נשמעו אזעקות ללא הפסקה ביישובים הירי שוב התחדש בשעות הצהריים בשבת, בתגובה צה"ל תקף יעדים ברצועה בהם מנהרת טרור להכנת בלוני תבערה, כיפת ברזל ירטה את הרקטות, אותרו מספר נפילות אין נזק וללא נפגעים

הירי לעבר  ישראל ויישובי הדרום התחדש שוב היום בצהריים (שבת) צה"ל חידש את הירי לעבר רצועת עזה, 40 מטרות בשעתיים האחרונות בינהם מטרות עם אמצעי לחימה של החמאס, הפלסטינים מדווחים על כמה תקיפות בצפון, במרכז ובדרום הרצועה,המודיעין המצרי בשיחות עם הנהגת חמאס כדי לעצור ההסלמה

צילום שוקי אמזלג

בנוסף מדווח על תקיפה נרחבת בצפון הרצועה, שרשרת תקיפות בעיר עזה, תקיפות נגד מוצב של אחת הזרועות הצבאיות של חמאס במרכז הרצועה, על תקיפה באזור רפיח, סמוך לגבול מצרים, ועל תקיפה בשכונת זייתון מזרחית לעיר עזה. במקביל, אזעקות "צבע אדום" נשמעו ביישובים במועצות האזוריות שער הנגב, חוף אשקלון ואשכול, וכן בעיר שדרות. מערכת כיפת ברזל הופעלה.

צה"ל תוקף ברצועה

וזה אחרי לילה לא שקט בו דיווחנו הבוקר, מוקדם יותר הודיעו בצה"ל לתושבים כי כל התכנסות במרחב עוטף עזה (7-0 ק"מ) תהיה מוגבלת בשטח פתוח ל-100 אנשים והתכנסות בשטח סגור ל-500 אנשים. עוד הוחלט כי חוף זיקים נסגר לכניסה ולרחצה בצו אלוף.

במהלך הלילה  נשמעו אזעקות צבע אדום ביישובים במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, אשכול, חוף אשקלון לכיש וכן באזור התעשייה באשקלון.

רקטה או פצצת מרגמה אחת התפוצצה בתוך קיבוץ בשער הנגב אין נזק וללא נפגעים.

בתגובה תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מנהרת טרור התקפית בדרום רצועת עזה ומספר יעדי טרור במתחמים צבאיים ביניהם יעדים המשמשים את ארגון הטרור חמאס להכנת בלוני התבערה וכן מחנה אימונים של ארגון הטרור חמאס.

ירי רקטות

דובר צה"ל מסר "התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הטרור במהלך הפרות הסדר האלימות במרחב גדר המערכת שהתקיימו אמש והמשך טרור האש המבוצע על-ידי שיגור בלוני תבערה מרצועת עזה לשטח הארץ".

במהלך התקיפה זוהו 14 שיגורים לשטח ישראל מתוכם חמישה שיגורים יורטו על ידי סוללות כיפת ברזל. ארגון הטרור חמאס ממשיך בפעולות הטרור נגד כוחות צה"ל ותשתיות הביטחון ובניסיונותיו לפגוע באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס ממשיך להשתמש בתושבי עזה ככסות לטרור ושם אותם בסיכון.

רצועת עזה

עוד מסרו בצה"ל "מדובר בהפרה בוטה של הריבונות הישראלית וסיכון אזרחי ישראל וחיילי צה״ל . כמו כן הפעולות מביאות לפגיעה בתושבי רצועת עזה על ידי חבלה במאמצים ההומניטריים שמאפשרת ישראל. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות על אזרחי ישראל. בצה"ל רואים בחומרה את פעילות הטרור של ארגון הטרור חמאס".

צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל.

השריפות ממשיכות

משעות הבוקר ועד לרגע זה פעלו לוחמי האש בסיוע רבשצים,צוותי קק"ל ורט"ג בגזרת עוטף עזה ב 15 שריפות, בכל השריפות הושגה שליטה מלאה. 2 שריפות גדולות היו היום ביער גברעם ובשמורה באור הנר ובהם סייעו גם 4 מטוסי כיבוי מטייסת אלעד, במהלך פעולות הכיבוי ע"י לוחמי האש בשטח נשמעו מספר רב של אזעקות ויציאות אשר תפסו את צוותי הכיבוי באמצע פעולות הכיבוי.

לוחמי האש ממשיכים וימשיכו להגן על הציבור משריפות גם תחת אש וזאת בכדי לפעול ולהציל חיי אדם בראש ובראשונה. 

הבוקר פרצה שריפה נוספת באזור מעבר ארז בעקבות בלוני תבערה ששוגרו משטח עזה. צוותי כיבוי  אש מחוז דרום הצליחו להשיג שליטה על האש. בהמשך פרצה שריפה גדולה בשטח פתוח בקיבוץ אור הנר , שוב בעקבות בלון תבערה עליה דיווחנו קודם   בשעה האחרונה (שבת ) פרצה שריפה בחצר בית במושב במועצה האזורית חוף אשקלון. לא ברור אם נגרמה מבלון או מנפילת רקטה. לא היו נפגעים באירועים.

משטרת ישראל ממשיכה בהיערכות לאור המצב הביטחוני בדרום

כוחות רבים פרוסים ברחבי הערים דרוכים לכל תרחיש ובמטרה להגביר את תחושת ביטחון הציבור.

במשטרה חוזרים ומדגישים - ״אנו מבקשים מהציבור להימנע מסיכון עצמי מיותר ולא להתקרב לזירות ושרידי נפילות עוד בטרם נבדקו על ידי הגורמים המקצועיים במשטרת ישראל״.

שוטרי ולוחמי משטרת ישראל מהמחוז הדרומי פועלים במספר זירות אליהן הגיעו חבלני המשטרה המקצועיים בטיפול בפריטים, ושרידים של פריטי ירי, על מנת להסיר חשש וסיכון מאלו.

משטרת המחוז הדרומי פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות והמועצות שבתחומה, גורמי צה"ל ובכלל זה פקע״ר. הציבור מתבקש להיות קשוב להנחיות ההתמגנות שניתנות על ידי פיקוד העורף ולהישמע לאלו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה