מספר שריפות במוקדים שונים ביישובי הדרוםעל הפסקת האש וביקורו של ראש הממשלה ביישובי העוטף , בלוני התבערה ממשיכים להגיע מרצועת עוטף עזה לעבר יישובי הנגב המערבי וממשיכים לשרוף את שמורות הטבע, מספר שריפות פרצו היום בשטחי המועצה האזורית אשכול והמועצה האזורית חוף אשקלון, כוחות רבים פועלים לכיבוי השריפות

צילום וידאו  דרום אדום

בשעה זו שריפה גדולה משתוללת במאגר שקמה סמוך לכרמיה,במקום פועלים צוותי כיבוי רבים בסיוע כלי צמ"ה של הצבא,במקביל הוזנקו למקום מטוסי כיבוי מטייסת אלעד, בשלב זה פועלים לוחמי האש במספר גזרות בכדי להשיג שליטה אך אין בשלב זה שליטה על האירוע ולא ידוע כרגע מה הגורם לשריפה

דוברות אשכול  נמסר: צוותי הכיבוי ורבשצים אשכול מטפלים בשעה זו בשריפה נוספת בשטח המועצה האזורית אשכול.

סך הכל, הוצתו היום עד לשעה זו כ-7 שריפות באשכול. על כולן הושגה שליטה, למעט שריפה אחת אשר עדיין בטיפול. לא מדובר בהתלקחויות מחודשות של שריפות קודמות. מדובר בשריפות חדשות, שההערכה היא שרובן ככל הנראה כתוצאה מבלוני תבערה, למעט אחת של שריפת פסולת.

דוברות מועצה אזורית חוף אשקלון נמסר: מבדיקה מול שירותי הכבאות, נמסר כי אין הנחיות מיוחדות. עם זאת, הרוח חזקה ומגיעה לישובים רבים ולכן, אם יש בעיות נשימה/אסטמה וכדומה, מומלץ לא לצאת החוצה. מבדיקה מול איגוד ערים לאיכות סביבה באשקלון נאמר לי כי אין חריגה בחלקיקי המזהמים באוויר המחייבת הסתגרות. אורי גולדשטיין, רכז איכות אוויר באיגוד ערים אשקלון, אמר שיש תחנת ניטור בגברעם והם עוקבים אחר הנתונים.

"לפי שעה, כאמור, אין הנחיה מיוחדת, אלא המלצה בלבד: לא להסתובב בחוץ, לא לעסוק בפעילות ספורטיבית בחוץ ולהשגיח שתינוקות ומבוגרים ומי שסובל ממחלות לב/ נשימה, יישאר בבית".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה