נמנעה הסלמה משמעותית עם עזהפיקוד העורף הודיע על חזרה מלאה לשגרה ללא מגבלות מיוחדות בכל יישובי הדרום חוף זיקים ייפתח מחדש לרחצה. זאת לאחר שאתמול צה"ל תקף באופן אגרסיבי ברצועה ופגע באופן משמעותי במערך הצבאי של חמאס,
אך לחץ כבד ביותר הופעל על חמאס שלא להגיב על התקיפה כדי להימנע מהגעה למערכה צבאית נרחבת. הארגון הגיב בירי מדוד של רקטות לעבר ישראל - בטווחים קצרים ולא במטחים כבדים.ההתקפה של צה"ל וההכנות לכניסה לעזה -בעקבות מותו של חייל מירי צלפים.

פיקוד העורף הודיע הבוקר (שבת) על חזרה מלאה לשגרה זאת בתום הערכת מצב שהתקיימה לאחר לילה שקט שבתחילתו הודיע חמאס כי הוא הוא מסכים להפסקת האש.

ההסלמה  אתמול (ו') החלה בחילופי אש כבדים שבמהלכם נורה למוות לוחם צה"ל, והמשיכה בתקיפות נרחבות של חיל האוויר.

צה"ל כבר התכונן לכניסה אל תוך רצועת עזה והכין פעולה מאוד נרחבת. בחמאס הבינו לקראת מה הם הולכים ושממשלת ישראל הפעם לא רק מאיימת אלא מתכננת מבצע רחב היקף ובעקבות כך נזהרו מלחמם את הגזרה יותר.

דובר חמאס פאוזי ברהום הודיע הלילה (שבת) כי הארגון הסכים להפסקת אש עם ישראל בעקבות ההסלמה החמורה שהחלה אתמול. הודות למאמצים של מצרים והאו"ם.

וכך למרות ההתקפות של צה"ל הפעם השקט נשמר מצד החמאס במשך כל הלילה. 

לוחם צה" נהרג בעת שהיה בסיור. הירי לעברו הוביל לחילופי אש בגבול עזה, שבהם נהרגו ארבעה מחבלים, חברי הזרוע הצבאית של חמאס. בצה"ל אמרו כי הלוחם, שהיה עם אפוד קרמי, נהרג מקליע שפגע בחזהו. תחילה הוזעק מסוק לפנותו כשמצבו מוגדר קשה, אך מותו נקבע בשטח.המפקדות שהותקפו

 "ליל המפקדות":

מטוסי קרב, כלי טיס נוספים וטנקים, תקפו כ-60 יעדי טרור ברחבי הרצועה.

במסגרת התקיפה הנרחבת הושמדו כליל המפקדות של הגדודים זייתון שבצפון הרצועה, אל-בורייג' במרכזה, וחאן יונס בדרום ופגע במערכי הפיקוד והשליטה של החמאס, באמצעי הלחימה, התשתיות הצבאיות, ההגנה האווירית ומערכי האימונים והלוגיסטיקה של חמאס. מכאן ניתן השם למבצע - "ליל המפקדות".

שר הביטחון אביגדור ליברמן שיגר אזהרה לראשי חמאס:
"אנחנו משתדלים להיות שקולים ואחראים, אך ראשי חמאס בכוח מובילים אותנו למצב של אין ברירה, למצב שאנחנו נצטרך לצאת למבצע צבאי רחב וכואב לא למראית עין, אלא מבצע צבאי רחב וכואב.

הבעיה האמיתית היא השחיקה בהרתעה, שינוי במשוואה וכמובן תחושת הביטחון שהיא לא פחות חשובה מהביטחון עצמו ולהשלים עם מציאות כשבסוף שבוע האחרון התושבים בעוטף עזה נאלצו 20 פעם לרוץ למקלטים או להפוך הכנת ממ"ד לחלק בלתי נפרד מההכנות לשבת - דבר כזה אנחנו לא נקבל".

סיכום פעילות צה"ל בעזה:

כוחות צה"ל  תקפו ברחבי רצועת עזה על ידי מטוסי קרב. הושמדה מפקדת גדוד חאן יונס של חמאס. הושלמה תקיפה של כ- 25 יעדי טרור במפקדת גדוד חאן יונס של ארגון הטרור חמאס, בדרום רצועת עזה. בתקיפה הושמדו יכולות פיקוד ושליטה של הגדוד, משרד מפקד הגדוד וכן יכולות ייחודיות בתחום האווירי ובהן מחסן כלי טיס בלתי מאוישים, יכולות הגנה אווירית, תצפיות ומפעל לייצור רכיבים לבניית תשתיות תת קרקעיות. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה